Čekamo Božić!

mt_gallery

Prosinac je najradosniji mjesec u godini, mjesec mira, ljubavi, praštanja, zajedništva i iščekivanja Božića. Radostan je za djecu, ali i za odrasle. Sve aktivnosti u vrtiću su usmjerene na pripreme za taj veliki blagdan. Započeli smo izradom adventskog vijenca koji nam krasi prostor hodnika i oko kojeg se svako jutro okupljamo u zajedničkoj molitvi, brojeći svijeće koje palimo: radilica, moliteljica, dobročiniteljica i razveseliteljica.
Posjetio nas je i omiljeni dječji svetac, Sveti Nikola. S obzirom da su sva djeca bila dobra, slušaju mamu i tatu i odgojiteljice, razveselio ih je darovima, slatkišima i voćem. Djecu je veselila činjenica da nije poveo Krampusa sa sobom, ali je zato doveo svoje pomoćnike, dogradonačelnike koji mu pomažu raznositi i dijeliti darove, teško mu je tako starom sve samom obići i stići.
Iz dana u dan vrtić je sve ljepši, uređujemo ga, ukrašavamo. Tako je stigla i Sveta Lucija, vrijeme da posijemo pšenicu i okitimo bor što znači da je Božić jako blizu. Svako dijete je željelo biti što bliže boru i staviti ukras na bor, a mjesto pod borom krase predivne jaslice koje je izradio i darovao nam Lanin tata. Svečani ugođaj na ulazu daju velike jaslice, grad Betlehem kojeg su zajedno izradile i postavile djeca i odgojiteljice.
I sada se veselimo, molimo, pjevamo, plešemo i brojimo dane kada će nam doći Djed Božićnjak i Božić jer su nam srca puna radosti zbog malog Isusa koji će nam doći.
mt_gallery

“Božić bijeli dolazi hohoho, hihihi,
radujmo se sada svi, mali Isus doć’ će nam.
Kad bi samo pjevali hohoho, hihihi,
s pjesmom Njega čekali, On bi bio presretan…”

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Predstava Tunja

  Veliku radost u naš vrtić unijela je Kazališna družina „Ivana Brlić Mažuranić“ svojim posjetom i predstavom „Tunja“ u režiji

mt_gallery

DOBRO NAM DOŠLI!

Radovi na energetskoj obnovi vrtića Maslačak,  završeni su tijekom siječnja i nakon dugog nestrpljivog iščekivanja, otvorili smo vrata našeg obnovljenog

mt_gallery

Nova poznanstva u vrtiću

Prošlo je pola godine od kako smo otišli iz našeg vrtića i smjestili se kod naših dragih domaćina: vrtića Kosjenka,

mt_gallery

Osamostaljivanje djece u jaslicama

Zatečeno stanje u jasličnoj skupini na početku pedagoške godine pokazalo je slabo razvijen govor djece i veliku nesamostalnost. Djeca nisu

Skip to content