Prevencija karijesa kod djece predškolske dobi

mt_gallery

U sklopu projekta “Prevencija karijesa kod djece predškolske dobi” koji se provodi u suradnji sa Stomatološkom ordinacijom Jasna Leko, stariju skupinu vrtića “Hlapić” posjetile su stomatologinja Ivana Butorac, dr.med.dent., medicinska sestra Ivana Reberšek, bacc.med.techn. te zdravstvena voditeljica naše ustanove Maja Jarić, bacc.med.techn. Djeca su ih dočekala pjesmom “U lov na Grica i Greca” uz koju su izvela i kratku plesnu koreografiju s četkicama za zube, nakon koje su započeli razgovor sa stomatologinjom o čuvanju i brizi za zdravlje zubi, zdravoj hrani, borbi s “Gricom i Grecom” pri čemu su demonstrirali pravilno četkanje zubi na modelu. Sva djeca su pristupila stomatološkom pregledu zubi. Stomatologinja im je premazala zube gelom koji će im pomoći u “borbi protiv Grica i Greca”, darivala ih je i pohvalila naše razvijene navike pranja zubi u vrtiću. Uslijedile su raznovrsne aktivnosti od pregledavanja i čitanja slikovnica na temu zdravlja, prevencije bolesti i liječenja zubi, igranja simboličke igre “kod stomatologa”, nove društvene igre “Hoću zdrave zube” koju smo dobili na poklon pa sve do proslave rođendan uz zdravu hranu za naše zube.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Projekt sobno bilje

Ove pedagoške godine u sklopu ekološkog odgoja odlučili smo se za projekt “Sobno bilje”. Cilj projekta je širiti spoznaju o

mt_gallery

Zima u Hlapiću

Početkom prosinca i dolaskom Sv. Nikole u vrtić krenuli smo s pripremom za nadolazeće blagadane i zimu. Sv. Nikola posjetio

mt_gallery

Jesen u Hlapiću!

Godišnje doba jesen je stigla u grad i obojala sve svojim prekrasnim bojama, razveselila djecu obiljem voća i jesenskih plodova.

mt_gallery

Hlapić u proljeće

Nakon hladne zime, stiglo je proljeće i donijelo nam toplije i duže dane, s njim su se probudile livade i

Skip to content