Dani zahvalnosti

mt_gallery

Svake godine u mjesecu listopadu obilježavamo Dane kruha u vrtićima. Tako smo i ove godine obiljezili Dane kruha i zahvalnosti, započeli smo sakupljanjem sjemenki i plodova zemlje koje smo predstavili na maloj izložbi u našem hodniku. Cilj obilježavnja Dana kruha bio je upoznati djecu s procesom nastajanje kruha (od zrna do kruha), približiti im blagovanje kruha i narodne običaje. Započeli smo pričama “Anin kruščić” i “Djedova pogača” te kroz radno-praktične aktivnosti umjesili kruh koji nam je vrtićki kuhar ispekao te su ga djeca rado kušala, ali i roditelji koji su dolazili po njih. Roditelji su svakodnevno sudjelovali u aktivnostima donoseći sastoje od koji smo pravili kruh i kolače. Također su djeca donosila recepte svojih najdražih kolača koje smo stavili na pano te su ih roditelji mogli međusobno razmjenjivati. Za kraj tjedna u dvorani smo organizirali druženje djece svih skupina u vrtiću. Djeca starije i starije mješovite skupine su uz odgojiteljice priredila kratku dramsko scensku izvedbu” Djedova pogača” za djecu mlađih skupina. Poslije priredbe su djeca podjelila pogaču i kruščiće koje smo ispekli u vrtićkoj kuhinji. I dalje smo nastavili s aktivnostima na temu Dani zahvalnosti za plodove zemlje.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Projekt sobno bilje

Ove pedagoške godine u sklopu ekološkog odgoja odlučili smo se za projekt “Sobno bilje”. Cilj projekta je širiti spoznaju o

mt_gallery

Zima u Hlapiću

Početkom prosinca i dolaskom Sv. Nikole u vrtić krenuli smo s pripremom za nadolazeće blagadane i zimu. Sv. Nikola posjetio

mt_gallery

Jesen u Hlapiću!

Godišnje doba jesen je stigla u grad i obojala sve svojim prekrasnim bojama, razveselila djecu obiljem voća i jesenskih plodova.

mt_gallery

Hlapić u proljeće

Nakon hladne zime, stiglo je proljeće i donijelo nam toplije i duže dane, s njim su se probudile livade i

Skip to content