Jesen u vrtiću Maslačak

mt_gallery

S plodovima bogatom jeseni, realiziraju se i mnogobrojne aktivnosti u našem vrtiću vezane uz Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje te Dane jabuka.
Uz pomoć roditelja prikupili smo obilje plodova, sjemenja i ostalih prirodnina koje smo koristili u našim aktivnostima i igrama: kako je nekad bilo, proizvodi od brašna, jabuka, suncokreta, kukuruza… mijesili smo i oblikovali tijesto, kupovali na tržnici, pravili slike od sjemenki, igrali se “sljepljenih kruhova”, pjevali o pekaru, pripremali vafle, kokice, kruščiće, razvlačili tijesto za savijaču od jabuka i na kraju se svime lijepo zasladili.
Obilježili smo i Svjetski dan kravate. Uz legendu gledali smo fotografije s povijesnim odorama hrvatskih vojnika koji su nosili marame-šalove tj. kravate. Priča o vojnicima s kravatama koji su branili naš grad Brod iz tvrđave, bila je poticaj da dječaci izgrade sebi tvrđavu. Ponosni na činjenicu da su je izmislili Hrvati, taj dan smo svi vezali kravatu.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Predstava Tunja

  Veliku radost u naš vrtić unijela je Kazališna družina „Ivana Brlić Mažuranić“ svojim posjetom i predstavom „Tunja“ u režiji

mt_gallery

DOBRO NAM DOŠLI!

Radovi na energetskoj obnovi vrtića Maslačak,  završeni su tijekom siječnja i nakon dugog nestrpljivog iščekivanja, otvorili smo vrata našeg obnovljenog

mt_gallery

Nova poznanstva u vrtiću

Prošlo je pola godine od kako smo otišli iz našeg vrtića i smjestili se kod naših dragih domaćina: vrtića Kosjenka,

mt_gallery

Osamostaljivanje djece u jaslicama

Zatečeno stanje u jasličnoj skupini na početku pedagoške godine pokazalo je slabo razvijen govor djece i veliku nesamostalnost. Djeca nisu

Skip to content