Božić dolazi!

mt_gallery

Bliži nam se najradosniji blagdan u godini, blagdan mira, ljubavi i praštanja. Kako u svojim domovima, tako i u vrtiću pripremamo se za taj događaj kroz mnogobrojne aktivnosti. Ciklus božićnih aktivnosti počeo je već u mjesecu studenom sudjelovanjem na tradicionalnom Katarinskom sajmu za koji smo se svi zajedno, i djeca i odgojitelji angažirali u izradi raznovrsnih uradaka namijenjenih prodaji. Vrijeme Došašća je vrijeme dobrih djela i odricanja, stoga nas je u pripremama za Katarinski sajam posebno vodila želja da učinimo iznimno dobro djelo. Prikupljena sredstva smo donirali u svrhu liječenja dječaka oboljelog od karcinoma. Ovim putem još jednom se zahvaljujemo roditeljima, djedama, bakama i prijateljima na odazivu, posjeti i podršci jer smo tako zajedno pomogli ovom dječaku i njegovoj obitelji. Kap u moru, ali od srca.

U vrtiću je uslijedilo jedno zanimljivo druženje. Naime, u okviru suradnje s Muzejom Brodskog Posavlja, a u zajedničkom interesu edukacije najmlađih, održala se radionica “Pučko božićno pjevanje”. Voditelji radionice Željko Čavčić, Karolina Lukač i Ivana Maruščak uveli su nas u Advent i božićne običaje te zajedno s djecom i odgojiteljima pjevali božićne pjesme.

U iščekivanju Božića posebnu radost djeci pružio je Sveti Nikola. S obzirom da je već star i prilično spor te strahujući da slučajno ne stigne na vrijeme, poslao je svoje izaslanike iz Grada s poklonima za djecu. Djecu su pokloni silno razveselili, no ubrzo nakon što su pomoćnici Svetog Nikole otišli, stigao nam je i pravi Sveti Nikola… uspio je stići. Dječjoj radosti i veselju nije bilo kraja ugledavši ga, a još kada je Nikola istresao vreću sa slatkim poklonima… Ima li što draže djeci?!
I znate što? Krampusu ni traga.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Predstava Tunja

  Veliku radost u naš vrtić unijela je Kazališna družina „Ivana Brlić Mažuranić“ svojim posjetom i predstavom „Tunja“ u režiji

mt_gallery

DOBRO NAM DOŠLI!

Radovi na energetskoj obnovi vrtića Maslačak,  završeni su tijekom siječnja i nakon dugog nestrpljivog iščekivanja, otvorili smo vrata našeg obnovljenog

mt_gallery

Nova poznanstva u vrtiću

Prošlo je pola godine od kako smo otišli iz našeg vrtića i smjestili se kod naših dragih domaćina: vrtića Kosjenka,

mt_gallery

Osamostaljivanje djece u jaslicama

Zatečeno stanje u jasličnoj skupini na početku pedagoške godine pokazalo je slabo razvijen govor djece i veliku nesamostalnost. Djeca nisu

Skip to content