Dani zahvalnosti za plodove zemlje

mt_gallery

Tijekom mjeseca listopada u vrtiću već tradicinalno obilježavamo različitim aktivnostima Dane kruha-Dane zahvalnosti za plodove zemlje. Pored već uobičajenih aktivnosti u kojima djeca upoznaju plodove zemlje užeg zavičaja (u čijem prikupljanju pomažu roditelji), željeli smo ponuditi nešto novo. Ideju su nam dala djeca, koja su promatrajući prikupljene plodove pokazala i veliko zanimanje za košare u kojima su bili plodovi i pekarski proizvodi. U suradnji s roditeljima u goste smo pozvali košarača iz Kruševice gospodina Mirka Lukača.
Tako smo imali priliku upoznati stari zanat pletenja košara,saznati od čega i kako se košare prave, a i sami pokušati naučiti plesti. Nakon posjeta djeca su danima svoj doživljaj likovno izražavala.

mt_gallery

 

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Skip to content