Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Fitnes u našem dječjem vrtiću

Ciljevi fitnes programa su pravilan rast i razvoj djeteta, razvoj motoričkih sposobnosti (koordinacija, brzina, snaga, ravnoteža, gibljivost), usvajanje motoričkih znanja različitih sportova te poticanje pozitivnog odnosa prema tjelesnom vježbanju, sportu i zdravom načinu života.
Kroz svakodnevno vježbanje i individualizirani pristup djetetu integriraju se motoričke vještine i znanja s ostalim sastavnicama cjelokupnog razvoja djeteta. Kretanje je jedna od bitnih pretpostavki u održavanju uravnoteženog stanja organizma i razine zdravlja općenito, a posebno u djece predškolske dobi. U tom razdoblju oblikuju se i u znatnoj mjeri učvršćuju buduća osobna obilježja motorike. Kako bi predškolsko dijete usvojilo složenije motoričke strukture, potreban je angažman odraslih koji organiziraju i usmjeravaju aktivnost djeteta. Iako smo svakodnevno vježbali s djecom, podignuli smo vježbanje na viši nivo za fitnes vježbanje, kako bi djecu više zainteresirali i kako bi im vježbanje bilo zanimljivo. Bavljenje sportom za djecu je igra, kroz koju pospješuju svoja motorička znanja i sposobnosti. Motorička znanja su bitna za ispunjenje egzistencijalnih i esencijalnih potreba, za ispunjenje raznovrsnih biotičkih i civilizacijskih potreba, ali su istodobno presudan čimbenik rasta, razvoja svih osobina i sposobnosti, osobito onih na koje se u djetinjstvu jedino ili najviše može utjecati.
U program fitnes vježbanja su uključene: opće pripremne vježbe za razvoj svih mišićnih skupina, vježbe za razvoj prirodnih oblika kretanja, bazični elementi atletike i gimnastike, vježbe korektivne gimnastike sa i bez rekvizita, različite igre s rekvizitima, vježbe s loptama, momčadske igre (timski sport) i vježbe za razvoj ritma uz primjenu udaraljki i glazbenu pratnju. Aktivnosti djece organizirane su tako da razvijaju suradnju među djecom, da pridonose razvoju samostalnosti, sigurnosti i samoinicijativnosti.

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

U svijetu Bajki

Povodom 150. rođendana Ivane Brlić Mažuranić djeca iz dječjeg vrtića “Seka i braco” uplovila su u šareni svijet naše najpoznatije

Veseli vrtlari

Projekt u skupini Ribice-Veseli vrtlari Dolaskom proljeća u skupini Ribice započeli su pravi vrtlarsko-cvjećarski radovi. Projekt se provodi tijekom cijele

Fitnes u Seki i braci

U našem vrtiću, započeli smo fitness program za djecu. Fitness je niz programskih metoda i postupaka vježbanja za podizanje razine

Poklade u Seki i braci

Veljača je tradicionalno vrijeme veselja, maskiranja, ludovanja….Tijekom tjedna djeca jasličnih i vrtićkih skupina su se maskirala i pretvarala da su

Božićno druženje u Seki i braci

Povodom nadolazećih blagdana u našem vrtiću organizirana su božićna druženja i radionice za djecu, roditelje, odgojitelje.. Djeca su na radionicama

Edukativna radionica

Djeca predškolci iz skupina Zvončići,Leptirići i Zmajevi sudjelovali su na edukativnoj radionici. Radionicu nam je održala medicinska sestra iz Doma

Dani kruha

U skupini Ribice obilježeni su Dani kruha-Dani zahvalnosti za plodove zemlje. Kroz različite iskustvene akt djeca su razvijala spretnost i

Svjetski dan jabuka

Skupina Ribice obilježili su Svjetski dan jabuka kroz Istraživačko-spoznajne aktivnosti djeca su proučavala strukturu i obilježja jabuka, slikala, pjevala pjesmice,

Siječanj u Seki i braci

Tijekom mjeseca siječnja proučavali smo dijelove tijela u sklopu teme zdravlja. Djeca su sudjelovala u izradi plakata na spomenutu temu.

mt_gallery

Senzomotoričke aktivnosti u vrtiću

Hladne zimske dane u našem vrtiću skraćivali smo zabavno manipulativnim i senzo-motoričkim aktivnostima kojima smo pozitivno utjecali na razvoj fine

Skip to content