U vrijeme Adventa

mt_gallery

U vrijeme Adventa, vremenu iščekivanja, u našem vrtiću organiziramo druženja djece, roditelja i odgojitelja s ciljem zbližavanja i poticanja na kvalitetno provedeno vrijeme s djecom. Druženja su zabavno-kreativnog karaktera s elementima plesa, glazbe, likovnog izražavanja i sl. Roditelji na taj način imaju priliku vidjeti i aktivno sudjelovati u načinima rada u vrtiću te spoznati što se pojedinim aktivnostima želi postići (npr. uz igre s pjevanjem stječemo vještine koordinacije ruku, nogu, okulomotorne koordinacije i sl., u elementarnim igrama brzinu reagiranja, snalaženja u prostoru, u likovnim aktivnostima razvijamo maštu i kreativnost, a ujedno i finu motoriku).
Tijekom ovakvog oblika druženja, roditelj ima mogućnost vidjeti svoje dijete i u socio-emocionalnom kontekstu s drugom djecom, što smo primijetili da je roditelju iznimno važno jer nemaju često vidjeti kako se dijete ponaša i snalazi bez njih u manje poznatoj okolini te među više djece istodobno. Rezultati ovakvih druženja su zadovoljni roditelji i odgojitelji, a najvažnije od svega da smo djeci izmamili osmjeh na lice, jer što nam više treba u ovo predblagdansko vrijeme.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Skip to content