Zahvaljivanje za plodove zemlje

mt_gallery

U mjesecu listopadu diljem naše zemlje zahvaljujemo Bogu za kruh i plodove zemlje.
Sjeme i plod
Sjeme: Velika tajna života i umiranja, tišine, jednostavnosti, skrovitosti. Prepušta se tami zemlje. Osjeća toplinu sunca, pije blagoslov kiše. Sjeme ne vidi klasa, ali vjeruje u bogat rod. Put sjemena, put je svakog čovjeka do plodnosti i zrelosti.
Za svaki komad kruha koji blagujemo, netko je položio sjeme u zemlju. Biće, veće od čovjeka položilo je u sjeme obilje isklasala žita. Volimo sjeme koje izrasta u toplu zagrljaju majke Zemlje, da ljudima dade žito, za svagdanji kruh, dar neba i zemlje, Božji i ljudski dar, da bismo živjeli.

mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Zdravlje

Skupina djece od 3. godine do polaska u školu II. Pandemija koronavirusa je donijela strah, neizvjesnost i mnoga dječja pitanja

Projekt „Prehranom do zdravlja“

Projekt „Prehranom do zdravlja“ djecu potiče na razvijanje i usvajanje stavova, interesa i navika za brigu o održavanju osobnog zdravlja

mt_gallery

Veljača u DV Stribor

U mjesecu veljači jedna od tema kojom smo se bavili su „Emocije“. Djeca su kroz različite aktivnosti prepoznavala i imenovala

Skip to content