Jesenski izlet

mt_gallery

Posljednje lijepe jesenske dane dvije skupine našeg vrtića iskoristile su za prekrasan izlet s ciljem upoznavanja obiteljskog tradicionalnog gospodarstva i zadovoljavanja potrebe djece za organiziranim boravkom u prirodi. Na izlet smo poveli i roditelje. Vožnja velikim autobusom na kat bila je poseban doživljaj za većinu djece jer im je to bila prva vožnja. Posjetili smo zološki vrt Milec, a potom nastavili prema Sikirevcima. Tamo smo obišli mali muzej tradicije koji je osnovao seoski župnik, a zatim i boravili na seoskom gospodarstvu “Mlaka” gdje su djeca imala prilike vidjeti domaće životinje, tradicijske kuće i predmete, ali i zabaviti se na igralištu i sportskim terenima. Posebno iznenađenje je bio dolazak dječje folklorne skupine koja je djeci i roditeljima prikazala dječje tradicijske igre. Igrali smo se i zajedno. Ostvarili smo sve postavljene zadaće: imenovanje divljih životinja i njihovog staništa, upoznavanje tradicijske kuće i uporabnih predmeta, upoznavanje seoskog dvorišta, poticali interes za tradiciju. Razvijali smo kulturu ponašanja u javnom prijevozu i javnim mjestima, motoričke vještine i natjecateljski duh, lokomotorni i kardiovaskularni sustav te zadovoljili potrebu kretanja na svježem zraku. ​I djeca i roditelji oduševljeni su izletom i već se interesiraju kad ćemo ponovo ići.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Zdravlje

Skupina djece od 3. godine do polaska u školu II. Pandemija koronavirusa je donijela strah, neizvjesnost i mnoga dječja pitanja

Projekt „Prehranom do zdravlja“

Projekt „Prehranom do zdravlja“ djecu potiče na razvijanje i usvajanje stavova, interesa i navika za brigu o održavanju osobnog zdravlja

mt_gallery

Veljača u DV Stribor

U mjesecu veljači jedna od tema kojom smo se bavili su „Emocije“. Djeca su kroz različite aktivnosti prepoznavala i imenovala

Skip to content