Opasnosti u kući i prometu

mt_gallery

U mlađoj skupini, odgojiteljice potaknute prepričavanjem četverogodišnje djece o bacanju petardi za vrijeme blagdana isplanirale su aktivnosti u kojima su djeci željele ukazati na moguće opasnosti u njihovoj neposrednoj okolini. Kroz razgovor djeca su istakla da  „pomažu u kućnim poslovima” , borave u radionicama očeva i služe se alatima i pomagalima koji su istovremeno i pomagači i mogući izvor opasnosti ako se nepravilno rukuje s njima. Kroz igru, prepričavanjem osobnih iskustava djeca su naučila kako pažljivo rukovati kućanskim aparatima, pomagalima te koja pomagala i predmete  ne trebaju dirati ( jer su oštri , vrući …) . Naglasak je stavljen na noževe i utičnice, ali i šibice i petarde. Odgojiteljice su također uvidjele kako pri odlasku kući djeca ne vole roditeljima davati ruku te da se neka djeca ne voze u auto-sjedalicama. Kroz imitativne igre djeca i odgojiteljice uvježbali su  kretanje ulicom i prelazak ulice, uz uočavanje promjene svjetla na semaforu i njihovo značenje, ali i sigurnu vožnju u auto-sjedalici .

mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Zdravlje

Skupina djece od 3. godine do polaska u školu II. Pandemija koronavirusa je donijela strah, neizvjesnost i mnoga dječja pitanja

Projekt „Prehranom do zdravlja“

Projekt „Prehranom do zdravlja“ djecu potiče na razvijanje i usvajanje stavova, interesa i navika za brigu o održavanju osobnog zdravlja

mt_gallery

Veljača u DV Stribor

U mjesecu veljači jedna od tema kojom smo se bavili su „Emocije“. Djeca su kroz različite aktivnosti prepoznavala i imenovala

Skip to content