Odgojiteljsko vijeće – ”Najčešće zarazne bolesti u predškolskoj dobi”

U Ustanovi Dječji vrtić Ivana Brlić Mažuranić, u sklopu Odgojiteljskog vijeća, 11. siječnja 2016. godine doktor Igor Ivić-Hofman (specijalist epidemiologije) održao je predavanje pod nazivom ”Najčešće zarazne bolesti u predškolskoj dobi”. Cilj predavanja bilo je prezentiranje kratkog opisa najčešćih zaraznih bolesti kod djece te načina njihove prevencije, osobito u vrtićkom okruženju. Doktor je naglasio važnost procijepljenosti djece prije upisa u predškolske i školske ustanove. Osobito je istaknuo važnost suradnje između roditelja, pedijatra, epidemiologa, zdravstvenog voditelja te odgojitelja kako bi se spriječio daljnji potencijalni uzrok razboljevanja druge djece.

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Skip to content