Edukacije Korak po korak

mt_gallery

U sklopu edukacije Korak po korak, 1. i 2. prosinca 2017. godine održane su radionice na temu ˝Suradnja s obitelji˝ i ˝Komuniciranje s djecom˝ koje su provele voditeljice Vesna Katić i Eda Tomljanović, u kojima se stavio naglasak na važnost obitelji i načine njihovog uključivanja u odgoj i obrazovanje djece rane i predškolske dobi. Prema provedenoj analizi o oblicima uključivanja obitelji koji su imali najsnažniji utjecaj na dječja postignuća i razvoj, razvijeni su standardi:

  • Dobrodošlica svim obiteljima u vrtić i zajednicu
  • Uspješna komunikacija
  • Poticanje djetetovog uspjeha
  • Govoriti u ime svakog djeteta
  • Podjela moći
  • Suradnja sa zajednicom

U drugom dijelu radionice stavio se naglasak na neverbalnoj i verbalnoj komunikaciji, aktivnom slušanju te razvoju pozitivne slike o sebi. Načini na koji komuniciramo s djecom trebaju prenositi poštovanje, razumijevanje, pravednost, informacije, povjerenje i brigu.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Skip to content