Edukacija centra Proventus – Unutarnji svijet darovite djece

mt_gallery

U Dječjem vrtiću Ivana Brlić Mažuranić Slavonski Brod 10. i 11. travnja 2017. godine održane su dvije edukativne radionice Centra Proventus koje je vodila Tea Knežević, mag.psihologije, praktičarka terapije igrom.
U radionici ”Unutarnji svijet darovite djece” odgojitelji su dobili pojašnjenje pojma potencijalno darovite djece. Cilj radionica bio je kako prepoznati darovitu djecu u vrtiću te osvijestiti izazove u utvrđivanju darovitosti kod predškolske djece kroz prepoznavanje različitih područja darovitosti i psihološkog profila darovite djece.
Odgojiteljice su se upoznale s karakteristikama ponašanja darovite djece i njihovim specifičnostima u socio-emocionalnom razvoju. Predavačica je kroz radionicu upoznala odgojiteljice sa specifičnostima temperamenta, emocionalnim reakcijama na određena postupanja u odgojno-obrazovnoj skupini te načinu postavljanja granica na iskazano ponašanje darovite djece. Odgojiteljice su upoznale i postupak terapeutske igre s darovitom djecom. Tijekom edukacije odgojiteljice su dobile vrlo vrijedne savjete i načine pronalaženja zajedničkih postupaka u odgojno-obrazovnom radu s darovitom djecom te su osnažene u komunikaciji s roditeljima darovite djece.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

mt_gallery

Edukacija Centra Proventus

U utorak, 3. srpnja 2018. godine održana je edukacija na temu ˝Kreativnost u radu s darovitom djecom˝, u sklopu projekta

mt_gallery

Krenimo zajedno _Živjeti različitost

U Dječjem vrtiću Ivana Brlić Mažuranić Slavonski Brod održana je 16. i 17. veljače 2018. godine edukacija ˝Živjeti različitosti –

mt_gallery

Edukacije Korak po korak

Ciklus radionica Pučkog otvorenog učilišta Korak po korak završio je 8. i 9. prosinca 2017. godine s temama ˝Individualizacija˝, ˝Promatranje

mt_gallery

Edukacije Korak po korak

U sklopu edukacije Korak po korak, 1. i 2. prosinca 2017. godine održane su radionice na temu ˝Suradnja s obitelji˝

mt_gallery

Edukacije Korak po korak

Projekt “Pristup usmjeren na dijete” kroz izobrazbu i usavršavanje ostvarit će se u Dječjem vrtiću Ivana Brlić Mažuranić Slavonski Brod

Predavanje ˝Odabrane zarazne bolesti˝

U utorak, 22. studenog 2016., održano je Odgojiteljsko vijeće s predavanjem na temu ˝Odabrane zarazne bolesti˝ od strane liječnika epidemiologa

Skip to content