Predavanje ´˝Djeca s poremećajem iz spektra autizma˝

U srijedu, 13. ožujka 2019. godine održano je predavanje na temu ˝Djeca s poremećajem iz spektra autizma˝, u sklopu Odgojiteljskog vijeća, a održala ga je stručna suradnica – rehabilitatorica Katarina Šarčević Ivić-Hofman, mag.rehab.educ. Dan je naglasak na novijoj klasifikaciji poremećaja te kratki prikaz klasifikacije kroz povijest. Naglasak je dan i na rani probir koji je najpoželjnije provesti nakon 18 mjeseci te ponovno s 24 mjeseca i u dobi s 36 mjeseci kako bi se sa sigurnošću izdvojila djeca s PSA. Na temelju ranih znakova prepoznaju se rizična djeca, procjenjuje se i prati njihov razvoj. Također su prikazani i različiti pristupi, intervencije i strategije u radu s djecom s PSA. Uz konkretne aktivnosti i primjere iz prakse. odgojiljicama je približen rad s djecom s PSA. Rana dijagnostika koja se obavlja kod djece izrazito niske dobi (0-3 godine) podrazumijeva postojanje visoke stručnosti i fleksibilnosti u interpretaciji razvojne međuigre različitih razvojnih područja (kognitivne sposobnosti, komunikacijske sposobnosti, jezično-govorne sposobnosti, adaptivne vještine i sl.) i njihovog odraza na obilježja općeg ponašanja (stereotipnost, sustavnost u odgovaranju, samoregulacija ponašanja i sl.).

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

mt_gallery

Edukacija Centra Proventus

U utorak, 3. srpnja 2018. godine održana je edukacija na temu ˝Kreativnost u radu s darovitom djecom˝, u sklopu projekta

mt_gallery

Krenimo zajedno _Živjeti različitost

U Dječjem vrtiću Ivana Brlić Mažuranić Slavonski Brod održana je 16. i 17. veljače 2018. godine edukacija ˝Živjeti različitosti –

mt_gallery

Edukacije Korak po korak

Ciklus radionica Pučkog otvorenog učilišta Korak po korak završio je 8. i 9. prosinca 2017. godine s temama ˝Individualizacija˝, ˝Promatranje

mt_gallery

Edukacije Korak po korak

U sklopu edukacije Korak po korak, 1. i 2. prosinca 2017. godine održane su radionice na temu ˝Suradnja s obitelji˝

mt_gallery

Edukacije Korak po korak

Projekt “Pristup usmjeren na dijete” kroz izobrazbu i usavršavanje ostvarit će se u Dječjem vrtiću Ivana Brlić Mažuranić Slavonski Brod

Predavanje ˝Odabrane zarazne bolesti˝

U utorak, 22. studenog 2016., održano je Odgojiteljsko vijeće s predavanjem na temu ˝Odabrane zarazne bolesti˝ od strane liječnika epidemiologa

Skip to content