Predavanje ˝Važnost tjelesnog vježbanja kod djece s poremećajem iz autističnog spektra˝

U sklopu stručnog aktiva, 22. siječnja 2018. godine održano je predavanje na temu ˝Važnost tjelesnog vježbanja kod djece s poremećajem iz autističnog spektra˝, koje je održala stručna suradnica – rehabilitatorica Katarina Šarčević Ivić-Hofman, mag.rehab.educ. Važnost tjelesnog vježbanja u predškolskoj dobi je pravilan rast i razvoj djece, pravilno držanje tijela, prevencija kroničnih bolesti, prevencija pretilosti, zadovoljavanje potrebe za igrom i kretanjem, stvaranje poželjnih navika i sportsko ponašanje. Značaj tjelesne aktivnosti kod djece s PAS su usmjerenost pažnje, smanjenje obrazaca nepoželjnog ponašanja, smanjivanje stereotipnih aktivnosti te poboljšanje integracijskih i komunikacijskih vještina. Uz teoretske osnove prikazani su modaliteti, načini i metode rada, odabir sadržaja i pomagala, aktivnosti te indivdualizrani pristup tijekom aktivnosti. Također su dane i preporuke za izvođenje tjelesnih aktivnosti za djecu s PAS. Također je ukazano na važnost pravilne prehrane kod djece.

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

mt_gallery

Edukacija Centra Proventus

U utorak, 3. srpnja 2018. godine održana je edukacija na temu ˝Kreativnost u radu s darovitom djecom˝, u sklopu projekta

mt_gallery

Krenimo zajedno _Živjeti različitost

U Dječjem vrtiću Ivana Brlić Mažuranić Slavonski Brod održana je 16. i 17. veljače 2018. godine edukacija ˝Živjeti različitosti –

mt_gallery

Edukacije Korak po korak

Ciklus radionica Pučkog otvorenog učilišta Korak po korak završio je 8. i 9. prosinca 2017. godine s temama ˝Individualizacija˝, ˝Promatranje

mt_gallery

Edukacije Korak po korak

U sklopu edukacije Korak po korak, 1. i 2. prosinca 2017. godine održane su radionice na temu ˝Suradnja s obitelji˝

mt_gallery

Edukacije Korak po korak

Projekt “Pristup usmjeren na dijete” kroz izobrazbu i usavršavanje ostvarit će se u Dječjem vrtiću Ivana Brlić Mažuranić Slavonski Brod

Predavanje ˝Odabrane zarazne bolesti˝

U utorak, 22. studenog 2016., održano je Odgojiteljsko vijeće s predavanjem na temu ˝Odabrane zarazne bolesti˝ od strane liječnika epidemiologa

Skip to content