Predavanje ˝Važnost tjelesnog vježbanja kod djece s poremećajem iz autističnog spektra˝

U sklopu stručnog aktiva, 22. siječnja 2018. godine održano je predavanje na temu ˝Važnost tjelesnog vježbanja kod djece s poremećajem iz autističnog spektra˝, koje je održala stručna suradnica – rehabilitatorica Katarina Šarčević Ivić-Hofman, mag.rehab.educ. Važnost tjelesnog vježbanja u predškolskoj dobi je pravilan rast i razvoj djece, pravilno držanje tijela, prevencija kroničnih bolesti, prevencija pretilosti, zadovoljavanje potrebe za igrom i kretanjem, stvaranje poželjnih navika i sportsko ponašanje. Značaj tjelesne aktivnosti kod djece s PAS su usmjerenost pažnje, smanjenje obrazaca nepoželjnog ponašanja, smanjivanje stereotipnih aktivnosti te poboljšanje integracijskih i komunikacijskih vještina. Uz teoretske osnove prikazani su modaliteti, načini i metode rada, odabir sadržaja i pomagala, aktivnosti te indivdualizrani pristup tijekom aktivnosti. Također su dane i preporuke za izvođenje tjelesnih aktivnosti za djecu s PAS. Također je ukazano na važnost pravilne prehrane kod djece.

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Skip to content