Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Stručni skup – Reverifikacija Programa katoličkog vjerskog odgoja djece rane i predškolske dobi

mt_gallery

U organizaciji Katehetskog ureda Đakovačko-osječke nadbiskupije te Agencije za odgoj i obrazovanje (AZOO) Podružnica Osijek, u prostorima KBF-a u Đakovu 20. veljače održan je susret đakovačko-osječkog nadbiskupa Đure Hranića s ravnateljicama i stručnom službom predškolskih ustanova s područja Đakovačko-osječke nadbiskupije te stručni skup za odgajateljice u vjeri.
Uslijedilo je izlaganje Brankice Blažević i s. Jelice Đuzel koje su predstavile obnovljen i dorađen Program katoličkog vjerskog odgoja djece rane i predškolske dobi. Program je obnovljen i dopunjen za zahtjev Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, a izdala ga je krajem 2015. Hrvatska biskupska konferencija. Posebnost programa je u tome što sada postoji jedinstven program katoličkog vjerskog odgoja za djecu te dobi, što znači da je s općim programom uklopljena i Kateheza Dobroga Pastira.
Nakon tematske rasprave pet vrtića iz Nadbiskupije predstavilo je i dokumentiralo pet aktivnosti vjerskog odgoja, koje se konkretno provode u njihovim skupinama, u različitim okolnostima. Tako su svoje aktivnosti predstavili Montessori DV “Sunčev sjaj – Nazaret” Đakovo, DV Osijek – objekt Jelenko, Katolički DV “Eden” Vinkovci, Predškolska ustanova “Radosno djetinjstvo” Ivankovo te naš vrtić “Ivana Brlić Mažuranić” – objekt Trnoružica, kojeg je predstavila odgojiteljica u vjeri Zlata Janžić.mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Edukacija – Terapija igrom

Odgojiteljice naše ustanove DV IVANA BRLIĆ MAŽURANIĆ dobile su priliku sudjelovati na edukaciji pod vodstvom Tee Knežević, mag. psihologije i

mt_gallery

Edukacija Centra Proventus

U utorak, 3. srpnja 2018. godine održana je edukacija na temu ˝Kreativnost u radu s darovitom djecom˝, u sklopu projekta

mt_gallery

Krenimo zajedno _Živjeti različitost

U Dječjem vrtiću Ivana Brlić Mažuranić Slavonski Brod održana je 16. i 17. veljače 2018. godine edukacija ˝Živjeti različitosti –

mt_gallery

Edukacije Korak po korak

Ciklus radionica Pučkog otvorenog učilišta Korak po korak završio je 8. i 9. prosinca 2017. godine s temama ˝Individualizacija˝, ˝Promatranje

mt_gallery

Edukacije Korak po korak

U sklopu edukacije Korak po korak, 1. i 2. prosinca 2017. godine održane su radionice na temu ˝Suradnja s obitelji˝

mt_gallery

Edukacije Korak po korak

Projekt “Pristup usmjeren na dijete” kroz izobrazbu i usavršavanje ostvarit će se u Dječjem vrtiću Ivana Brlić Mažuranić Slavonski Brod

Skip to content