Dijete s teškoćama u vrtiću

mt_gallery

U sklopu projekta MULTI-SKLAD 26. travnja 2016. godine održana je edukacija pod nazivom „Dijete s teškoćama u vrtiću“ koju su vodile logopedinje Klara Popčević i Monika Rosandić ispred projektnog tima s Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta. Na edukaciji je sudjelovala 21 odgojiteljica iz deset podružnica DV Ivane Brlić Mažuranić. Edukacija je obuhvatila teme koje su relevantne za bolje poznavanje teškoća djece iz spektra autizma te njihovo funkcioniranje u skupini s drugom djecom i u aktivnostima vrtića, a odnose se na obilježja komunikacije, jezika i govora djece s poremećajima iz spektra autizma, poteškoće koje iz toga proizlaze, različite oblike potpomognute komunikacije, strategije uključivanja u vrtićke aktivnosti te metode nošenja sa specifičnim ponašanjima djece iz spektra autizma. Tijekom edukacije odgojiteljice su imale priliku postavljati pitanja, nadovezivati se na izlaganje svojim iskustvima i zapažanjima, a logopedinje su konkretnim primjerima nastojale pružiti korisne savjete temeljene na stečenim iskustvima uspješnog uključivanja djece s teškoćama u vrtićke skupine te najnovijim znanstvenim saznanjima.

mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Skip to content