Edukacije Centra Proventus

mt_gallery

U Dječjem vrtiću Ivana Brlić Mažuranić Slavonski Brod 15. travnja 2016. godine održane su dvije edukativne radionice Centra Proventus koje je vodila Tea Knežević, magistra psihologije, praktičarka terapije igrom. Prva radionica ”Privrženost – emocionalno povezivanje s djetetom” govorila je o roditeljskoj sposobnosti da uoči djetetovu potrebu za bliskošću s njim te o osjetljivosti na nju. Teorija privrženosti smatra da dijete na osnovi roditeljske sposobnosti uočavanja što ono treba i odgovaranja na to, gradi sliku o sebi kao biće koje (ni)je vrijedno roditeljske ljubavi i pažnje te donosi zaključke je li roditelj voljan i sposoban zadovoljiti njegove potrebe kada se pojave.
Druga radionica pod nazivom „Unutarnja napetost kod djece – kako koristiti terapeutske vještine s ciljem smanjenja djetetove napetosti“ bila je usmjerena na djecu koja imaju snažnu unutarnju napetost (anksioznost) te koliko je važno prepoznati taj osjećaj kod djeteta i pronaći način kako da mu se pomogne. Neki od načina su: terapeutska priča i simbolička igra o kojima je bilo govora na ovoj radionici. Ciljevi radionice bili su upoznavanje s karakteristikama anksioznosti koje se mogu uočiti kod djece, ukazivanje na razliku između pohvale i ohrabrenja, uvježbavanje davanja komentara za podizanje samopoštovanja te uvježbavanje kako koristiti terapeutsku priču.

mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Skip to content