Stribor za Dane kruha

mt_gallery

Dani kruha u našem vrtiću uvijek se održavaju u bogatoj poticajnoj okolini i u tradicionalnom ruhu. U svakoj skupini organizirale su se aktivnosti kojima smo djecu upoznavali s kulturom ophođenja prema kruhu i to kroz raznovrsne aktivnosti. Najviše se mjesilo i “pravilo kolače”, u jasličnoj i mlađoj mješovitoj skupini. Starija skupina ispekla je i prave kolače kalupaše pa je cijeli vrtić zamirisao. Igrama sjemenkama i brašnom poticali smo razvoj fine motorike. Sjemenke su nam pomogle i u matematičkim i predčitačkim igrama. Uz suradnju roditelja, u petak 14. listopada održali smo svečanost povodom Dana kruha: od kazališta “Djedova pogača”, pjevanja pjesama vezanih za temu, brojalica i stihova. Zajedničkom molitvom zahvalili smo se za kruh naš svagdašnji i uz zvuke tradicionalne glazbe počastili se slasticama koje su nam osigurali roditelji. A ono što je ostalo podijelili smo s roditeljima. ​
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Zdravlje

Skupina djece od 3. godine do polaska u školu II. Pandemija koronavirusa je donijela strah, neizvjesnost i mnoga dječja pitanja

Projekt „Prehranom do zdravlja“

Projekt „Prehranom do zdravlja“ djecu potiče na razvijanje i usvajanje stavova, interesa i navika za brigu o održavanju osobnog zdravlja

mt_gallery

Veljača u DV Stribor

U mjesecu veljači jedna od tema kojom smo se bavili su „Emocije“. Djeca su kroz različite aktivnosti prepoznavala i imenovala

Skip to content