˝Poticanje senzomotoričkog razvja djece predškolske dobi – Rani razvoj mozga i senzorna integracija

Dana 13. prosinca 2016. godine održano je Odgojiteljsko vijeće s predavanjem na temu ˝Poticanje senzomotoričkog razvoja djece predškolske dobi – Rani razvoj mozga i senzorna integracija˝, koje je održala rehabilitatorica Katarina Šarčević Ivić-Hofman, mag.rehab.educ. Na predavanju je ukazana važnost rane intervencije pa s time i u skladu i rani razvoj mozga. Prikazane su značajke ponašanja djece s poremećajima senzorne integracije, razvoju osjetila, odgovarajućim senzornim unosima. Cilj predavanja je bio upoznati odgojitelje s poremećajima senzorne integracije kako bi se olakšalo prepoznavanje određenih ponašanja te razumjeti kako pomoći djetetu u određenim situacijama.

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Skip to content