Edukacija Pučkog otvorenog učilišta Korak po korak – Praćenje, procjenjivanje i planiranje

mt_gallery

Dana 11. ožujka 2017. godine, u organizaciji Pučkog otvorenog učilišta “Korak po korak” održana je edukacija za odgojitelje i stručne suradnike – ˝Praćenje, procjenjivanje i planiranje˝ čija je voditeljica bila Bojana Gotlin, mag. predškolskog odgoja.
Odgojitelj kao stručnjak ima odgovornost prepoznavati, uočavati i razumjeti svako dijete u odgojno-obrazovnoj skupini te je upravo na edukaciji osviještena svrha i razlozi promatranja djece. Promatranje koje ostvaruje odgojitelj je proces gledanja djeteta u igri i aktivnostima bez miješanja u iste te bilježenje uočenog. Cilj promatranja odgojitelja je pristup individualizaciji, odnosno prilagodba materijala, aktivnosti s djecom te ulazak u interakciju s djecom kako bi se podržao njihov razvoj.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Skip to content