Interakcija vrtića i zajednice-Timski rad u dječjem vrtiću

Uvodnim predavanjem na temu „Interakcija vrtića i zajednice” voditeljica stručnog sastanka upoznala je odgojiteljice s radom razvojnog centra „Vrtić u zajednici- zajednica u vrtiću” u Dječjem vrtiću Botinec u kojem je prošla edukaciju. Okosnicu predavanja činilo je – Stvaranje socijalne mreže podrške između vrtića i zajednice, Suradnja vrtića sa roditeljima i zajednicom.

Predavanjem „Timski rad u dječjem vrtiću” utvrđene su teorijske osnove- osnivanje tima, timske uloge, karakteristike i komponente rada u timu. Kroz individualnu vježbu „Osobine, znanja i vještine kojima mogu pridonijeti timskom radu u vrtiću” odgojitelji su promišljali o vlastitoj ulozi u timskom radu.
Edukacija će se provoditi u ciklusu od pet stručnih sastanaka s ciljem unapređivanja i promišljanja odgojno obrazovne prakse, u DV ˝Radost˝.
Edukaciji prisustvuje 35 odgojiteljica.

                                                                            

                                                                         Voditeljica stručnog sastanka: Silvija Satinović, odgojiteljica

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Skip to content