Edukacija Pučkog otvorenog učilišta Korak po korak – Praćenje razvoja djeteta i planiranje putem razvojne mape

mt_gallery

U subotu, 18. ožujka 2017. godine, u vrtiću ˝Hlapić˝, u organizaciji Pučkog otvorenog učilišta “Korak po korak” održan je drugi dio edukacije za odgojitelje i stručne suradnike – ˝Praćenje razvoja djeteta i planiranje putem razvojne mape˝. Edukaciju je vodila Helena Gašpar, mag. predškolskog odgoja. Sudionici su dobili priliku da kroz predavanja i radionice upoznaju različite strategije prikupljanja informacija o svim područjima djetetovog razvoja, način dokumentiranja dobivenih informacija te korištenje istih u komunikaciji s djecom i njihovim roditeljima. Također su se sudionici upoznali sa sadržajem razvojnih mapa koji se sastoji od područja djetetovog razvoja i vremenskih razdoblja  dokumentiranja bilješki s fotografijom ili nekim instrumentom praćenja razvoja. Prikupljena dokumentacija bi trebala olakšati razumijevanje djeteta i proces njegovog učenja i razvoja.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Skip to content