Pozdrav jeseni!

mt_gallery

U rujnu smo uređenjem vrtića uputili pozdrav jeseni i poželjeli joj dobrodošlicu u naš vrtić.

U listopadu smo obilježili dane kruha. Kroz priče, pjesme i recitacije djeca su spoznala kako kruh nastaje i koliko je važan u svakodnevnom životu. U aktivnostima su se koristile sjemenke pšenice, ječma, kukuruza i suncokreta kojima su djeca slobodno manipulirala i istraživala, kao i brašno koje nastaje od tih sjemenki. Samostalnim miješanjem brašna i vode vidjeli su kako nastaje tijesto od kojeg su mijesili kruh koji su prodavali u svojoj “pekarnici”.

Dana 19.10. 2018. godine djeca starije skupine u sklopu projektnih aktivnosti „Imam pravo na informaciju – odakle dolazi zdrava hrana“, posjetila su SŠC Matija Antun Reljković, Poljoprivrednu školu, kako bi se upoznali s aktivnostima iz njihove škole. Djeca su zajedno s učenicima i profesorima škole imala mogućnost sudjelovanja u različitim praktičnim aktivnostima (obilazak staklenika, sadnja cvijeća, mirisni vrt – branje i priprema za sušenje začinskog i eteričnog bilja, sijanje i zalijevanje sjemenki špinata na uzdignutim gredicama, upoznavanje djece s poljoprivrednim strojevima, susret djeca sa životinjama).
Ove aktivnosti ostvarene su u suradnji s roditeljima na čemu im se zahvaljujemo.
mt_gallery

 

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Prosinac u Kosjenki

U mjesecu prosincu zabavljali smo se i uživali u tradicionalnim svečanostima. Od početka Adventa pjevamo najdraže Božićne pjesme, obilježavamo dane

mt_gallery

Maškare u DV Kosjenka

U našem vrtiću, tijekom veljače djeca su se svakodnevno mogla maskirati, a na sami pokladni utorak pripremili smo pravu zajedničku

mt_gallery

Veljača u DV Kosjenka

Djeca mlađe odgojno-obrazovne skupine učila su o jednoj od najbitnijih stvari u životu – zdravlju. Istraživali smo voće, povrće, vitamine,

Skip to content