Prosinac u DV Kosjenka

mt_gallery

Prosinac je u dječjem vrtiću najradosniji mjesec u godini, mjesec zajedništva i iščekivanja Božića. Aktivnosti u vrtiću usmjerene su na pripreme za veliki blagdan te nastojanju da se vrijeme adventa provede u veselju i druženju. Uređenjem unutrašnjeg prostora vrtića, pričama, recitacijama, likovnim i glazbenim aktivnostima djeci se nastoji približiti značenje adventa i Božića.
“Kada će doći Sveti Nikola?” pitala su djeca kako u starijim skupinama tako i u jaslicama. Odbrojavali su dane i bili sve nestrpljiviji u iščekivanju njegova dolaska. Naravno da se za taj dan trebalo i pripremiti te su svi marljivo bojali i lijepili čizmice, pjevali pjesmice.
Osim Sv. Nikole posjetili su nas zamjenica i zamjenik gradonačelnika Tea Tomas i Hrvoje Andrić i darivali djecu prigodnim poklonima.
Na Božićnim radionicama unutar svojih skupina djeca su kvalitetno proveli vrijeme sa svojim roditeljima. Pripremili smo i Božićnu priredbu za roditelje u prijepodnevnim satima kako bi se svaka skupina predstavila ponekim prigodnim stihom, pjesmom te scenskim prikazom.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Ljeto u Kosjenci

U našem vrtiću tijekom ljetnih mjeseci djeca većinu vremena provode u aktivnostima na dvorištu. Zajedničkim dogovorom ukrašavamo dvorište paravanima i

Prosinac u Kosjenki

U mjesecu prosincu zabavljali smo se i uživali u tradicionalnim svečanostima. Od početka Adventa pjevamo najdraže Božićne pjesme, obilježavamo dane

mt_gallery

Maškare u DV Kosjenka

U našem vrtiću, tijekom veljače djeca su se svakodnevno mogla maskirati, a na sami pokladni utorak pripremili smo pravu zajedničku

Skip to content