Aktivni sudionici u prometu

mt_gallery

Prateći društvena zbivanja koja pogoduju svestranom razvoju djece, odlučili smo međunarodni dan ˝Dan bez automobila˝ upotrijebiti kao poticaj na razmišljanje djece i roditelja o različitim mogućnostima kretanja bez automobila. Tog dana su djeca, u velikom broju, došla u vrtić pješice, romobilom, rolama , triciklima, biciklima.
U dvorištu vrtića odgojiteljice su organizirale predstavljanje pojedinih skupina ˝vozila˝. Kroz igru djeca su došla do zaključka da se i u kretanju bez automobila treba pridržavati određenih pravila. Veliki interes djece za igre prometa doveo je do projekta na nivou vrtića ˝Mi kao aktivni sudionici u prometu˝.
˝Dan policije˝ koji je uslijedio, potaknuo je odgojiteljice da pozovu u vrtić predstavnike policije, koji su djecu upoznali sa svojim zadaćama, demonstrirali svoja prepoznatljiva sredstva za rad i naglasili potrebu poštivanja prometnih pravila radi sigurnosti svih sudionika u prometu.
Kako bi se djeca upoznala i s time kako se osobe s teškoćama kreću u prometu, u posjet u vrtić je došao budući školovani pas vodić za slijepe.

mt_gallery

 

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Prosinac u Kosjenki

U mjesecu prosincu zabavljali smo se i uživali u tradicionalnim svečanostima. Od početka Adventa pjevamo najdraže Božićne pjesme, obilježavamo dane

mt_gallery

Maškare u DV Kosjenka

U našem vrtiću, tijekom veljače djeca su se svakodnevno mogla maskirati, a na sami pokladni utorak pripremili smo pravu zajedničku

mt_gallery

Veljača u DV Kosjenka

Djeca mlađe odgojno-obrazovne skupine učila su o jednoj od najbitnijih stvari u životu – zdravlju. Istraživali smo voće, povrće, vitamine,

Skip to content