Aktivnosti u vrtiću

mt_gallery

Djeca mlađe skupine sa svojim odgojiteljicama u suradnji s roditeljima krenula su u projekt „Roditelji u skupini”.  U susretu djece i roditelja (pekar, policajac, prof. biologije, medicinska sestra, liječnik, majstor za izradu tamburica – svirač gajdi, tamburice, frizerka, prodavač šljunka i kamena, ing. građevine, keramičar, trgovkinja, njegovateljica, prof. njemačkog jezika) djeca su imala mogućnost upoznati različita zanimanja. U komunikaciji kroz igru i praktične aktivnosti s roditeljima djeca su saznala i naučila o tim zanimanjima.

mt_gallery

Srednja skupina je potaknuta dječjim interesom za pisanjem i uručivanjem pisama  pokrenula projekt „Kako pošta putuje”. Upoznala su poštansku djelatnost kroz pisanje pisama, izradu poštanskih markica, igru poštanskim vozilima i opremom koju su dobili od Hrvatske pošte. Djeca su proširila spoznaje kroz razgovor o razmjeni informacija u prošlosti bez mobitela i interneta. U suradnji s mješovitom skupinom igra je  proširena i na dvorište vrtića.

mt_gallery

Kroz istraživačke aktivnosti dodirom, okusom i mirisom djeca su upoznala vrste i karakteristike voća i povrća.  Naglašavajući važnost zdrave hrane isticalo se povrće kao nezaobilazna namirnica u prehrani, bilo da se konzumira svježe ili kuhano.

mt_gallery

Starija skupina sudjelovala je u pokladnoj povorci u gradu predstavljajući se kao ˝Skitnice˝. Djeca mlađe skupine su kroz pokladni tjedan provodila aktivnosti preodijevanja u različite kostime i isprobavala raznolike maske, a maskenbal u vrtiću provela su u veselom i vedrom raspoloženju maskirana u raznovrsne likove iz bajki, crtića i priča, gdje su sudjelovala djeca iz svih skupina vrtića.

 

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Ljeto u Kosjenci

U našem vrtiću tijekom ljetnih mjeseci djeca većinu vremena provode u aktivnostima na dvorištu. Zajedničkim dogovorom ukrašavamo dvorište paravanima i

Prosinac u Kosjenki

U mjesecu prosincu zabavljali smo se i uživali u tradicionalnim svečanostima. Od početka Adventa pjevamo najdraže Božićne pjesme, obilježavamo dane

mt_gallery

Maškare u DV Kosjenka

U našem vrtiću, tijekom veljače djeca su se svakodnevno mogla maskirati, a na sami pokladni utorak pripremili smo pravu zajedničku

Skip to content