Pozdrav proljeću

mt_gallery

U svim odgojnim skupinama provodile su se aktivnosti vezane za dolazak proljeća. Uz izvođenje glazbenih sadržaja o proljeću i proljetnicama, sviranje glazbenim instrumentima koji dočaravaju proljetne zvukove, čitanje priča i stihova o godišnjim dobima, djeci je upriličena i kazališna predstava ˝Proljeće u šumi˝, u kojoj je dolazak proljeća najavljen kroz događanja u šumi, buđenje životinja i biljnog svijeta.
Doživljaje priča, stihova i pjesama djeca su izrazila likovnim radovima u različitim tehnikama kao što su :
Šečerni akvarel: Smjesom od kuhanog šećera i vode djeca su natopila papir te na mokar papir slikala proljetne motive akvarelom. Boje su se razljevale po papiru te su se pretvarale u prekrasne čarobne slike. Djeca su se prvi puta susrela s ovom tehnikom slikanja te su pokazala izrazito velik ineteres i zadovoljstvo svoga rada.
Mirisne slike: Likovnu aktivnost „mirisne slike” djeca su odradila u dvije skupine. Na hamer papiru slikala su livadu s mirisnim cvijećem, koje je i doista mirisalo. Naime, u vodu je dodano eterično ulje s mirisom cvijeća što je kod djece pobudilo još veću želju za radom. Djeca su dogovorom i suradnjom uspjela uspješno izraditi veliku mirisnu livadu.
Uz ove dvije likovne tehnike odgojiteljice su s djecom izrađivale proljetne motive kroz još puno raznolikih tehnika kao što su: rezanje i lijepljenje kolažom i salvetama u boji, monotipijom tj. otiskivanjem cvjetova  rolama od papira.

mt_gallery

Djeca i odgojiteljice su provelii raznolike aktivnosti za nadolazeći blagdan Uskrs. Aktivnosti koje su realizirane:

 • Izrada pilića od salveta (neoblikovanog materijala)
 • Bojanje jaja temperama i lakovima za nokte
 • Tehnika ušećerenog jaja i tuša u boji
 • Izrada pilića od vune
 • Ukrašavanje grančica Uskrsnim motivima
 • Izrada košara od plastelina u boji
 • Natjecateljska igra „Jaje u žlici”
 • Igra s pjevanjem „Bijela kvočka”
 • Igra preciznosti „Pogodi zeca”
 • Predčitalačka aktivnost „Pronađi para”
 • „Početno šivanje” – provlačenje špage kroz rupice

mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Ljeto u Kosjenci

U našem vrtiću tijekom ljetnih mjeseci djeca većinu vremena provode u aktivnostima na dvorištu. Zajedničkim dogovorom ukrašavamo dvorište paravanima i

Prosinac u Kosjenki

U mjesecu prosincu zabavljali smo se i uživali u tradicionalnim svečanostima. Od početka Adventa pjevamo najdraže Božićne pjesme, obilježavamo dane

mt_gallery

Maškare u DV Kosjenka

U našem vrtiću, tijekom veljače djeca su se svakodnevno mogla maskirati, a na sami pokladni utorak pripremili smo pravu zajedničku

Skip to content