U svijetu bajki – stari zanati

mt_gallery

Za Dana Ivane Brlić Mažuranić u vrtiću Kosjenka provodi se projekt ˝Stari zanati˝ te su djeca u sklopu toga  oslikavala sašivene torbe s likovima iz Ivanini bajki za  izložbu rukotvorina na gradskom trgu Korzo. Čitav tjedan djeca su bili „Mali krojači”. Tom prigodom  izrađivala su kišobrane od vune kao i različite likove (pile, pas, mačka), ukrase za kosu i nakit od kože. Uspoređivala su dvije šivače mašine na dva pogona (nožni pogon i pogon na struju ), uočavajući razlike u načinima pogona, izgledu i brzini. Studentice Ranog i predškolskog odgoja organizirale su aktivnosti u svim skupinama vrtića na temu „Bratec Jaglenac i sestrica Rutvica” . Kazališni centar obogatćen je novim likovima ginjol lutkama (tintilinići, Hlapić, Gita) koje su sašivene u suradnji s roditeljima.  Djeca su također naučila da se može šivati, ne samo strojno već i ručno gdje je bilo potrebno mnogo truda i opreza. Prostori vrtića bili su uređeni u ozračju Ivaninih bajki te su privlačili pažnju, kako djece tako i roditelja. Mnoge aktivnosti provedene u skupinama omogućile su djeci pobliže upoznavanje s poznatom spisateljicom Ivanom Brlić Mažuranić te su cijeli tjedan djeca živjela kao u bajci (ples,glazba,scenske igre…).
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Ljeto u Kosjenci

U našem vrtiću tijekom ljetnih mjeseci djeca većinu vremena provode u aktivnostima na dvorištu. Zajedničkim dogovorom ukrašavamo dvorište paravanima i

Prosinac u Kosjenki

U mjesecu prosincu zabavljali smo se i uživali u tradicionalnim svečanostima. Od početka Adventa pjevamo najdraže Božićne pjesme, obilježavamo dane

mt_gallery

Maškare u DV Kosjenka

U našem vrtiću, tijekom veljače djeca su se svakodnevno mogla maskirati, a na sami pokladni utorak pripremili smo pravu zajedničku

Skip to content