Suradnja s društvenom zajednicom

mt_gallery

U suradnji s roditeljima i Gradskom knjižnicom dogovoreno je gostovanje tete Šume u starijoj skupini vrtića Kosjenka. Teta Šuma je pričala priču „Maša i medvjed” na nov način. Djeca su bila oduševljena i teti Šumi su zahvalila pjesmom i plesom. Također u posjet su došli  djelatnici DUZS-a koji su prikazali kratak video o broju 112 i usluzi koju oni pružaju. Djelatnik MUP-a je upoznao djecu s opasnostima igre s eksplozivnim sredstvima i napravama. Oduševljenje djece izazvao je vatrogasni kamion sa svom opremom. Pitanja je bilo mnogo, doživljaj potpun i svi su upamtili broj 112.
U sklopu projekta „Boravak na zraku” jedna od zadaća bila je i obogatiti materijalno okruženje vrtića kako bi bolje zadovoljili djetetove potrebe i utjecali na cjelokupan razvoj djetetove ličnosti. Igra vodom, zemljom i pijeskom jedna je od temeljnih potreba djece te su djeca i odgojiteljice odlučili poraditi na uređenju i prekopavanju zaraslih pješčanika. U tome je pomogao roditelj iz srednje skupine koji  je osigurao mali bager. Zahvaljujući njemu taj posao je ostvaren u vrlo kratkom roku. Djeci je rad bagera bio izuzetno zanimljiv, promatrala su kako se pokreće, što radi te imenovala dijelove stroja. Naučila su da se radni strojevi prevoze kamionom. Slušali su zvukove koje je proizvodio kopajući, sijući i stružući. Nakon njega iz pijeska su odvajala korov te promatrala korijenje i žile. Djecu je jako razveselilo kad je bager iskopao i neke igračke koje su bile dugo zatrpane i zaboravljene. To je razvilo njihovu maštu i pokrenulo igru „Traženja skrivenog blaga”.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Ljeto u Kosjenci

U našem vrtiću tijekom ljetnih mjeseci djeca većinu vremena provode u aktivnostima na dvorištu. Zajedničkim dogovorom ukrašavamo dvorište paravanima i

Prosinac u Kosjenki

U mjesecu prosincu zabavljali smo se i uživali u tradicionalnim svečanostima. Od početka Adventa pjevamo najdraže Božićne pjesme, obilježavamo dane

mt_gallery

Maškare u DV Kosjenka

U našem vrtiću, tijekom veljače djeca su se svakodnevno mogla maskirati, a na sami pokladni utorak pripremili smo pravu zajedničku

Skip to content