Povratak u vrtićko okruženje

mt_gallery

Nakon ljetnog odmora djeca predškolske dobi vraćaju se u vrtićko okruženje. Novoupisana djeca, još u fazi prilagodbe, trebaju puno podrške i pažnje, a stariji polaznici vrtića su jedva dočekali rujan kako bi se ponovo našli u vrtiću s prijateljima u novim igrama i druženju. Kako rana jesen pruža puno sunčanih i toplih dana, djeci je svakodnevno osiguran sadržajan boravak na zraku.
Po povratku s ljetovanja djeca su u vrtić donosila kamenje, školjke i mediteransko bilje. Za prikupljeno su pokazali veliki interes te su kroz različite istraživačko spoznajne aktivnosti naučili njihove nazive, uočili različitosti u boji, obliku i veličini. Sve im je to poslužilo i za izradu različitih rukotvorina kojima su se djeca predstavila na ovogodišnjem Dječjem sajmu.
Rana jesen daruje nas obiljem ukusnog voća koje djeca svakodnevno donose iz svojih voćnjaka i vinograda. Uspoređivali su voće po obliku, veličini, okusu i mirisu te ih brojali, rezali na polovine i četvrtine. Kroz simboličke igre, poput tržnice, učili su se uljudnom ophođenju te korištenju mjerama: kuna, kilogram, komad.

Prvi dan jeseni obilježen je zajedničkim druženjem svih skupina uz igrokaz ˝Jež i jabuka˝.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Ljeto u Kosjenci

U našem vrtiću tijekom ljetnih mjeseci djeca većinu vremena provode u aktivnostima na dvorištu. Zajedničkim dogovorom ukrašavamo dvorište paravanima i

Prosinac u Kosjenki

U mjesecu prosincu zabavljali smo se i uživali u tradicionalnim svečanostima. Od početka Adventa pjevamo najdraže Božićne pjesme, obilježavamo dane

mt_gallery

Maškare u DV Kosjenka

U našem vrtiću, tijekom veljače djeca su se svakodnevno mogla maskirati, a na sami pokladni utorak pripremili smo pravu zajedničku

Skip to content