Listopadske aktivnosti u vrtiću

mt_gallery

Mjesec listopad u vrtiću Kosjenka započeo je obilježavanjem Dječjeg tjedna. Kroz različite igre i aktivnosti djeca su razvijala spoznaju o sebi, drugima, međuljudskim odnosima te funkcioniranju zajednice. Upoznala su različitosti u odnosu na spol, rasu i dob. Sve je ovo vodilo razgovoru o pravima djece. Aktivnosti su bile usmjerene na razvijanje odgovornosti prema sebi, drugima te upoznavanju i prihvaćanju pravila. Prepoznala su temeljne ljudske vrijednosti: pravednost, suosjećanje, ljubav, poštovanje. Djeci je omogućen slobodan izbor materijala i prostora za igre kroz koje su učila razvoj socijalnih vještina, suradnju, toleranciju, mirno rješavanje sukoba.
Dane kruha odgojiteljice su iskoristile kako bi djeci približile i pokazale pomalo zaboravljene običaje našega kraja vezane uz kruh te radnje koje su potrebne da bi se on pripremio. Odgojiteljice su za djecu priredile kazališnu predstavu Djedova pogača, a gospodin Marijić (roditelj) je za tu prigodu ispekao i darovao četiri velike pogače. Uz tradicijski govor i tradicijske pjesme te druženje svih skupina, Dani kruha prošli su u ugodnom i veselom raspoloženju.
Lijepa i bogata jesen i ove nas je godine darivala obiljem plodova zemlje. Kratkim šetnjama djeca su neposredno doživjela i spoznala promjene u prirodi te poslove vezane za ovo godišnje doba. Naučila su razlike između voća, povrća i žitarica. Različite plodine te lišće prikupljeno u šetnjama bile su poticaj različitim igrama kroz koje su djeca na zabavan način učila različitost boja, oblika, veličina te time obogatila svoju spoznaju jeseni.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Ljeto u Kosjenci

U našem vrtiću tijekom ljetnih mjeseci djeca većinu vremena provode u aktivnostima na dvorištu. Zajedničkim dogovorom ukrašavamo dvorište paravanima i

Prosinac u Kosjenki

U mjesecu prosincu zabavljali smo se i uživali u tradicionalnim svečanostima. Od početka Adventa pjevamo najdraže Božićne pjesme, obilježavamo dane

mt_gallery

Maškare u DV Kosjenka

U našem vrtiću, tijekom veljače djeca su se svakodnevno mogla maskirati, a na sami pokladni utorak pripremili smo pravu zajedničku

Skip to content