Vrijeme došašća

mt_gallery

Mjesec prosinac bogat je sadržajima kojima se obilježava vrijeme Adventa ili Došašća. Odgojno-obrazovni rad planirao se u skladu s aktualnim događajima i običajima te prilagođavao interesima, potrebama i mogućnostima djece. Izrada adventskih vijenaca i paljenje svijeća iz tjedna u tjedan u djeci je budilo različite emocije i doživljaje što je vodilo različitim igrama i aktivnostima.
Odgojiteljice mješovite jaslične i srednje skupine organizirale su radionice za djecu i roditelje na kojima su izrađivali različite božićne ukrase. Ugodnu i veselu atmosferu upotpunila je prigodna blagdanska glazba. Neke je roditelje ovo sjećanjem vratilo u djetinjstvo, a većina ih je sa žaljenjem uočila koliko malo slobodnog vremena imaju za zajedničku igru i aktivnosti sa svojom djecom.
Iščekivanje djeci najdražeg blagdana Svetog Nikole brže je prošlo uz pjesme i dramske igre. Odgojiteljice su za djecu izvele dramsko-scenski prikaz “Pismo Svetom Nikoli”. Neizostavno je bilo i ukrašavanje šiba te likovno-kreativno izražavanje na temu: čizma. Starija skupina ove se godine pozabavila vrlo zahtjevnom grataž tehnikom. Sljedeći tradiciju i običaje našega kraja, na Svetu Luciju u svim se skupinama sijala pšenica. Ova je aktivnost potakla djecu na promatranje, uspoređivanje, mjerenje i predviđanje. I najmanju promjenu djeca bi uočila te zabilježila. Razgovorom o obitelji, njezinim članovima i ulogama djeca su se pripremala za Božić. Različitim dramskim igrama i aktivnostima upoznala su mjesto, vrijeme, sam događaj Isusova rođenja te imenovala Svetu obitelj. Djeca mlađe skupine izradila su štalicu od prirodnih materijala (drvo, kamen, papir, slama) dok su djeca srednje mješovite skupine uz štalicu izradila cijeli grad Betlehem koji uveličava prostor ispred njihove sobe. Sve su skupine sudjelovale u izradi božićnog nakita i ukrasa. Svo ovo predblagdansko vrijeme djeca su se trudila činiti i uočavati dobra djela.
Studenti Pedagoške akademije iz Osijeka upriličili su glazbeno-scensku izvedbu koju su sva djeca s oduševljenjem pratila. Prije zajedničkog kićenja vrtićkog božićnog drvca, odgojiteljice su za djecu izvele dramatizaciju igrokaza “Okićeni i Neokićeni bor” koji je sve podsjetio na ono što Božić i jest: mir, ljubav, zajedništvo i dobrota.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Ljeto u Kosjenci

U našem vrtiću tijekom ljetnih mjeseci djeca većinu vremena provode u aktivnostima na dvorištu. Zajedničkim dogovorom ukrašavamo dvorište paravanima i

Prosinac u Kosjenki

U mjesecu prosincu zabavljali smo se i uživali u tradicionalnim svečanostima. Od početka Adventa pjevamo najdraže Božićne pjesme, obilježavamo dane

mt_gallery

Maškare u DV Kosjenka

U našem vrtiću, tijekom veljače djeca su se svakodnevno mogla maskirati, a na sami pokladni utorak pripremili smo pravu zajedničku

Skip to content