Dječje aktivnosti u vrtiću

mt_gallery

Djeca jaslične skupine ove su godine po prvi puta doživjela snijeg. Kratkotrajan boravak na terasi te promatranje pahuljica kroz prozor bio im je poticaj da kroz ples, tjelesno vježbanje te vježbe fine motorike prerade doživljeno. Kidali su salvete na komadiće – pahuljice, bacali ih u zrak i hvatali, vrtili se i plesali poput pahuljica te ih skupljali na hrpice, po njima hodali i pokušavali ih uhvatiti bosim nožnim prstima. Veliki snjegović od papira bio je odlična zidna meta na kojoj su djeca vježbala spretnost i preciznost. Kratkotrajnim boravcima na zraku prethodile su vježbe samostalnosti u oblačenju, svlačenju te za tu dob složene radnje, poput zakopčavanja dugmeta i vezanja šala. Kroz jednostavne pokuse djeca su usvojila osnovna znanja o zakonitostima u prirodi (topljenje snijega i leda grijanjem te smrzavanje vode hlađenjem). Srednja mješovita skupina veljaču je posvetila razvoju pozitivne slike o sebi. Stvarajući različita ozračja razgovarali su o emocijama, prepoznavali, imenovali te ih slikali. Učili su i kako se s emocijama nositi. Osim emocijama, bili su zaokupljeni i pripremama za karnevalsku povorku u kojoj će sudjelovati s djecom starije skupine. Djeca srednje skupine su u sobnom cvijeću uočila glistu. Bio je to poticaj da se upoznaju i malo bolje prouče divlje životinje kroz čitanje enciklopedija, dramsko scenske igre te vježbe fine motorike poput presavijanja papira i izrezivanje fotografija divljih životinja iz časopisa i kalendara koje su im poslužile za izradu albuma. Valentinovo je u starijoj skupini obilježeno prigodnim kreativnim radionicama kroz koje su djeca imala priliku izražavati emocije kroz govor, ples, likovni i scenski izraz. Valentinska pošta zaokupila je najveću dječju pozornost i toj aktivnosti se prilazilo velikom ozbiljnošću. Zadovoljstvo koje je proizilazilo iz velikog broja dobivenih pisama pozitivno je utjecalo na razvoj samopouzdanja i pozitivne slike o sebi kod većine djece. Kroz djeci omiljenu priču “Najbogatiji vrabac na svijetu ” otkrili su važnost i bogatstvo prijateljstva.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Prosinac u Kosjenki

U mjesecu prosincu zabavljali smo se i uživali u tradicionalnim svečanostima. Od početka Adventa pjevamo najdraže Božićne pjesme, obilježavamo dane

mt_gallery

Maškare u DV Kosjenka

U našem vrtiću, tijekom veljače djeca su se svakodnevno mogla maskirati, a na sami pokladni utorak pripremili smo pravu zajedničku

mt_gallery

Veljača u DV Kosjenka

Djeca mlađe odgojno-obrazovne skupine učila su o jednoj od najbitnijih stvari u životu – zdravlju. Istraživali smo voće, povrće, vitamine,

Skip to content