Dani otvorenih vrata u vrtiću ˝Kosjenka˝

mt_gallery

Povodom Dana otvorenih vrata vrtića, a u sklopu obilježavanja Dana Ivane Brlić Mažuranić, ove smo godine u vrtiću ˝Kosjenka˝ svim zainteresiranim posjetiteljima željeli ponuditi što raznovrsniji program. Mlađa mješovita skupina pripremila je dramatizaciju priče ˝Ribar Palunko i njegova žena˝ koja je bila uvod u likovno-kreativnu radionicu gdje su prisutni mogli plesti mrežu, oslikavati ribice od glinamola te izrađivati udice i ribe od savitljive žice. U mlađoj skupini posjetitelji su mogli doživjeti dio cirkuske atmosfere te se okušati u vještini hodanja po žici (užetu), žongliranju, skokovima kroz vatreni obruč te još puno zanimljivih aktivnosti kroz koje su ih vodili Gita i Hlapić. Srednja mješovita skupina odabrala je posjetiteljima približiti stare alate i zanate te u dogovoru s roditeljima organizirali krojačku radionicu. Gospođa Udovjak imala je puno strpljenja te prisutne podučavala krojenju te šivala pregače i torbe za sajam. U srednjoj skupina priča ˝Žabe traže kralja˝ bila je povod za bolje upoznavanje svijeta žaba. Gospođa Paležnica rado se uključila te zainteresiranima dočarala svijet punoglavaca pod povećalom i mikroskopom. Dio jajašaca stavila je i u vrtićki terarij u kojemu će djeca nastaviti pratiti razvoj jajašca u punoglavca, a potom i u žabu.
˝DOĐITE U ŠUMU STRIBOROVU˝ bio je naziv scenskog prikaza starije skupine. Bio je to odličan uvod u razgovor o ljudskim slabostima i vrlinama te snazi i moći majčinske ljubavi. Šuma, Domaći, Guja i drugi likovi bili su inspiracija za likovno-kreativnu radionicu u kojoj su prisutni doživljaj priče mogli izraziti modeliranjem ili bojom.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Ljeto u Kosjenci

U našem vrtiću tijekom ljetnih mjeseci djeca većinu vremena provode u aktivnostima na dvorištu. Zajedničkim dogovorom ukrašavamo dvorište paravanima i

Prosinac u Kosjenki

U mjesecu prosincu zabavljali smo se i uživali u tradicionalnim svečanostima. Od početka Adventa pjevamo najdraže Božićne pjesme, obilježavamo dane

mt_gallery

Maškare u DV Kosjenka

U našem vrtiću, tijekom veljače djeca su se svakodnevno mogla maskirati, a na sami pokladni utorak pripremili smo pravu zajedničku

Skip to content