Boravak na zraku

mt_gallery

Svaki sunčani dan mjeseca svibnja u vrtiću ˝Kosjenka˝ djeca i odgojiteljice su koristili za boravak na zraku. Tjelesna aktivnost je upravo i jedan od najvažnijih čimbenika u osiguravanju pravilnog psihofizičkog razvoja djeteta te pri tome treba istaknuti važnost boravka na zraku. Igre s prijateljima, sloboda kretanja na otvorenom prostoru i nova iskustva pripremaju djecu za potpuniji i zdraviji život. Obzirom da su prirodni oblici kretanja neophodni za pravilan rast i razvoj djece, vanjski prostor vrtića oplemenjen je, u dogovoru s djecom, novim elementima: mornarske ljestve, različita užad (za nadvlačenje, preskakanje i provlačenje), karike te ljuljačke.
Krošnje prošlogodišnjih sadnica drveća već prave male sjene pod kojima se djeca rado igraju i odmaraju. No, na jednom od njih, djeca su uočila neobičnu pojavu. Vrh stabla bio je potpuno suh, ali su se ispod tog dijela razvile mlade grane s lišćem.
Problem su riješila uz pomoć odgojiteljica – pilom su otpilili bolesni dio stabla.
Svi su uvjereni kako će stablo ostati zdravo te uskoro i ono pružati zaštitu od sunca ili postati dom pticama i kukcima koje svakodnevno uočavaju u dvorištu.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Ljeto u Kosjenci

U našem vrtiću tijekom ljetnih mjeseci djeca većinu vremena provode u aktivnostima na dvorištu. Zajedničkim dogovorom ukrašavamo dvorište paravanima i

Prosinac u Kosjenki

U mjesecu prosincu zabavljali smo se i uživali u tradicionalnim svečanostima. Od početka Adventa pjevamo najdraže Božićne pjesme, obilježavamo dane

mt_gallery

Maškare u DV Kosjenka

U našem vrtiću, tijekom veljače djeca su se svakodnevno mogla maskirati, a na sami pokladni utorak pripremili smo pravu zajedničku

Skip to content