Eko aktivnosti

mt_gallery

U rujnu smo u vrtiću “Kosjenka” nastavili prošlogodišnje započeto razvrstavanje otpada. Svakodnevno u svim skupinama razvrstavamo papir, plastiku, staklo i metal u za to predviđene posude koje su smještene u hodniku vrtića. Jednom mjesečno, u suradnji s roditeljima, organiziramo prikupljanje starog papira.
Već šesti mjesec prikupljamo plastične čepove za Udrugu oboljelih od leukemije i limfoma. Obnovili smo i naše dotrajalo eko stablo te na njega stavili prigodne eko poruke i smjestili ga na ulaz vrtića.
Dan bez automobila obilježili smo simboličnom vožnjom bicikala, romobila i koturaljki po vrtićkom parkiralištu, ali i obližnjim ulicama te na taj način skrenuli pažnju na sve veće zagađenje zraka u našem gradu.
U jednom dijelu dvorišta odlučili smo posaditi i prirodni pročišćivač zraka – zimzeleni bambus.
Od ove pedagoške godine u vrtiću smo organizirali i svakodnevnu eko patrolu čiji je zadatak brinuti o unutarnjem ali i vanjskom prostoru (briga o biljkama, sakupljanju smeća na dvorištu, signaliziranju opasnih predmeta na travnatoj površini poput žice ili stakla).
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Prosinac u Kosjenki

U mjesecu prosincu zabavljali smo se i uživali u tradicionalnim svečanostima. Od početka Adventa pjevamo najdraže Božićne pjesme, obilježavamo dane

mt_gallery

Maškare u DV Kosjenka

U našem vrtiću, tijekom veljače djeca su se svakodnevno mogla maskirati, a na sami pokladni utorak pripremili smo pravu zajedničku

mt_gallery

Veljača u DV Kosjenka

Djeca mlađe odgojno-obrazovne skupine učila su o jednoj od najbitnijih stvari u životu – zdravlju. Istraživali smo voće, povrće, vitamine,

Skip to content