Mjesec emocija

mt_gallery

Tijekom veljače u vrtiću “Kosjenka” bavili smo se emocijama. Kroz svakodnevna iskustva unutar socijalnog okruženja djeca uče prepoznati, shvatiti, izraziti i kontrolirati ono što osjećaju. Njihove su emocije snažne i izražavaju ih otvoreno i spontano. Brzo se izmjenjuju, kratkotrajne su i prati ih ekspresija lica i tijela. Najčešće emocije dječje dobi su: bijes, ljutnja, strah, tuga (žalost), radost, ljubav i ljubomora. Kvalitetni poticaji kroz razne priče i dramske igre omogućuju djeci otpuštanje osjećaja, a tjelesne i glazbene igre oslobađaju ih od nakupljene napetosti. Izvrstan poticaj za sve ove aktivnosti dala nam je gospođa Ružica Bobovečki iz Gradske knjižnice svojom interaktivnom izvedbom priče “Strašljiva sova”. Priča pomaže pobijediti dječje strahove od mraka, opasnih šumskih bića, novih i nepoznatih situacija i izazova. Djeca su svo vrijeme aktivno sudjelovala. Iznosila su svoja mišljenja i nudila prijedloge i rješenja problemskih situacija u priči. Sredinom veljače održali smo i radionicu za djecu i roditelje na kojoj smo izrađivali kostime za pokladnu povorku.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Prosinac u Kosjenki

U mjesecu prosincu zabavljali smo se i uživali u tradicionalnim svečanostima. Od početka Adventa pjevamo najdraže Božićne pjesme, obilježavamo dane

mt_gallery

Maškare u DV Kosjenka

U našem vrtiću, tijekom veljače djeca su se svakodnevno mogla maskirati, a na sami pokladni utorak pripremili smo pravu zajedničku

mt_gallery

Veljača u DV Kosjenka

Djeca mlađe odgojno-obrazovne skupine učila su o jednoj od najbitnijih stvari u životu – zdravlju. Istraživali smo voće, povrće, vitamine,

Skip to content