Važnost tjelesnog vježbanja u predškolskoj dobi

mt_gallery

Pravilna i redovita tjelesna aktivnost od najranije dobi utječe na pravilan rast i razvoj te zdravstveno stanje djece. Zbog važnosti tjelesne aktivnosti i stvaranja zdravih navika, kretanje treba biti dio svakodnevnog života djeteta. Ako ne provede vrijeme vani, ne provede dovoljno vremena u slobodnoj igri koja uključuje kretanje, djetetu je od najranije dobi ugroženo zdravlje. Pravilnim i redovitim kretanjem i vježbanjem omogućuje se djeci niz dobrobiti: normalan psihomotorički razvoj, zadovoljava se potreba za kretanjem i igrom te se mogu preventirati različite kronične bolesti, osobito pretilost. Djeca koja vježbaju brže i lakše uče. Dječji organizam osim vježbanjem, treba jačati i prirodnim čimbenicima, a to su: sunce, vjetar, kiša, snijeg i čist zrak. Tjelovježba se u vrtiću provodi kroz jutarnje tjelesno vježbanje, mikropredah, sate tjelesno zdravstvene kulture, boravak na zraku i šetnje.
Što se planiranih eko aktivnosti tiče, ovaj mjesec djeca su izradila likovno-kreativne radove za treći krug Eko paket natječaja i sadila biljke koje pročišćuju zrak. Na natječaju ćemo se predstaviti recikliranim buketom, Vrećojedom i sadnicom jabuke “Bujne” uzgojenom iz koštice.
Početkom ožujka vrtić smo obogatili komposterom u koji djeca odlažu ogriske i kore od voća te korištene ubruse za ruke i papirnate rupčiće.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Ljeto u Kosjenci

U našem vrtiću tijekom ljetnih mjeseci djeca većinu vremena provode u aktivnostima na dvorištu. Zajedničkim dogovorom ukrašavamo dvorište paravanima i

Prosinac u Kosjenki

U mjesecu prosincu zabavljali smo se i uživali u tradicionalnim svečanostima. Od početka Adventa pjevamo najdraže Božićne pjesme, obilježavamo dane

mt_gallery

Maškare u DV Kosjenka

U našem vrtiću, tijekom veljače djeca su se svakodnevno mogla maskirati, a na sami pokladni utorak pripremili smo pravu zajedničku

Skip to content