Mini vrtovi u sobi

mt_gallery

Početkom travnja u suradnji s poduzećem “Komunalac”, iz dvorišta vrtića uklonjena su tri velika stabla koja su se osušila. Veće dijelove radnici su izrezali prema našim uputama te smo ih ukomponirali u dvorište. Postali su elementi za prirodne oblike kretanja, održavanje ravnoteže i odmor. Sitnije dijelove su usitnili strojem za malčiranje. Dobiveni malč posuli smo oko mladih stabala da korijenje zaštitimo od prekomjernog isušivanja. U svim radovima aktivno su sudjelovala djeca starije i srednje skupine.
Mlađa skupina radila je na projektu “Mini vrtovi u sobi”. U suradnji s roditeljima prikupili su plastičnu ambalažu i dali joj novu uporabnu vrijednost. Tako su posude od sira, vrhnja, pekmeza postale posude za sijanje sjemena. Djeca su na svakoj izbušila rupe za drenažu te tako usavršavala spretnost, ustrajnost i razvijala finu motoriku šake i koordinaciju. Svako dijete posijalo je salatu u svoju posudu te o njoj brine. Promjene i rast svakodnevno bilježe. Kao mini plastenik poslužio im je stol za igra vodom. Kada dostigne punu veličinu, djeca će salatu ponijeti kući.
Ostale skupine bavile su se pripremama za Uskrs: bojali pisanice, izrađivali čestitke, uređivali prostor vrtića, dramatizirali uskrsne priče i igrokaze.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Prosinac u Kosjenki

U mjesecu prosincu zabavljali smo se i uživali u tradicionalnim svečanostima. Od početka Adventa pjevamo najdraže Božićne pjesme, obilježavamo dane

mt_gallery

Maškare u DV Kosjenka

U našem vrtiću, tijekom veljače djeca su se svakodnevno mogla maskirati, a na sami pokladni utorak pripremili smo pravu zajedničku

mt_gallery

Veljača u DV Kosjenka

Djeca mlađe odgojno-obrazovne skupine učila su o jednoj od najbitnijih stvari u životu – zdravlju. Istraživali smo voće, povrće, vitamine,

Skip to content