Proljetna događanja u Kosjenci

mt_gallery

Krajem travnja, u sklopu obilježavanja Dana “Ivane Brlić Mažuranić” posjetile su nas studentice Ranog i predškolskog odgoja i djeci dočarale priču “Kako je Potjeh tražio istinu”. Nakon prikaza, djeca su doživljeno mogla izraziti kroz likovne, grafomotoričke i predčitalačke aktivnosti te ples i dramske improvizacije. Povodom iste manifestacije djeca starije skupine predstavila su vrtić na izložbeno prodajnom štandu na Korzu.
Početkom svibnja djeca mješovite i starije skupine išla su u posjet prvom razredu OŠ “Bogoslav Šulek”. Nakon kraćeg uvodnog programa djeca su po prvi puta sjela u školske klupe, imala priliku zaviriti u torbe i otkriti sadržaj školskih knjiga i bilježnica.
Srednja skupina je povodom proslave Dana grada nastupila na glavnom gradskom trgu. Svoj veseli Zumba ples izveli su pred mnogobrojnom publikom i roditeljima.
Prilikom boravka na zraku, skupina djece različite dobi uočila je roj pčela koje se svakodnevno okupljaju i lete oko starog drveta iza vrtićke ograde. Bio je to odličan poticaj odgojiteljicama da osmisle različite igre i aktivnosti kroz koje će djeca pobliže upoznati tajanstveni svijet ovih vrijednih kukaca. Majka jedne djevojčice starije skupine predložila je da nam u posjet dođe njezin otac pčelar što smo s radošću prihvatili. Gospodin Ante donio je staklenu košnicu kroz koju su djeca bez ikakve opasnosti od ozljede mogla proučavati pčele. Osim promatranjem, djeca su i od pčelara dobila puno informacija o životu i radu pčela, podjeli zadataka u košnici, životnom ciklusu i izgledu pčele, prehrambenim navikama i njenoj važnosti za biljke i sva ostala bića na Zemlji.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Prosinac u Kosjenki

U mjesecu prosincu zabavljali smo se i uživali u tradicionalnim svečanostima. Od početka Adventa pjevamo najdraže Božićne pjesme, obilježavamo dane

mt_gallery

Maškare u DV Kosjenka

U našem vrtiću, tijekom veljače djeca su se svakodnevno mogla maskirati, a na sami pokladni utorak pripremili smo pravu zajedničku

mt_gallery

Veljača u DV Kosjenka

Djeca mlađe odgojno-obrazovne skupine učila su o jednoj od najbitnijih stvari u životu – zdravlju. Istraživali smo voće, povrće, vitamine,

Skip to content