POVRATAK U VRTIĆ

mt_gallery

Nakon ljetnog odmora, “stari” vtićanci jedva su čekali ponovni susret s prijateljima u vrtiću. Puni doživljaja, prepričavali su međusobno doživljaje s godišnjeg odmora. Svi jednu godinu stariji, ali jednako zaigrani, radosni, otvoreni za suradnju i učenje kao i ranije. Njima ovaj ponovni susret nije donio nesigurnost, strah niti stres. Nije bilo potrebe za prilagodbom nečemu novom ili nepoznatom. Nove sobe dnevnog boravka uz pomoć odgojiteljica brzo su prilagodili svojim potrebama i igrama.

No, novoj djeci je ipak drugačije. Nepoznati prostor, osobe, pravila ponašanja, odvajanje od roditelja svatko proživljava na svoj način. Zbog toga se svo osoblje vrtića trudi stvoriti toplo i veselo ozračje kako bi im se olakšao period prilagodbe. Odgojiteljice svakodnevno organiziraju aktivnosti u više centara tako da svako dijete samo može odabrati gdje, koliko dugo i s čime će se baviti ili s kime igrati. Jednako tako SE nastoje svakom djetetu individualno posvetiti te mu uliti povjerenje da se u skupini osjeća sigurno, zaštićeno i dobrodošlo.

Svakodnevno (kad god nam to vrijeme dopušta) organizira se i boravak na zraku gdje se kroz različite igre i aktivnosti djeca mogu i međuskupno upoznati i družiti.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Ljeto u Kosjenci

U našem vrtiću tijekom ljetnih mjeseci djeca većinu vremena provode u aktivnostima na dvorištu. Zajedničkim dogovorom ukrašavamo dvorište paravanima i

Prosinac u Kosjenki

U mjesecu prosincu zabavljali smo se i uživali u tradicionalnim svečanostima. Od početka Adventa pjevamo najdraže Božićne pjesme, obilježavamo dane

mt_gallery

Maškare u DV Kosjenka

U našem vrtiću, tijekom veljače djeca su se svakodnevno mogla maskirati, a na sami pokladni utorak pripremili smo pravu zajedničku

Skip to content