Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Advent u vrtiću

mt_gallery

U vrijeme došašća u vrtiću se realiziraju aktivnosti s naglaskom na obitelj, prijateljstvo, međusobno prihvaćanje. Događaji u obitelji, vrtiću i djetetovom širem okruženju pridonose zadovoljavanju potreba za pripadanjem na svim razinama djetetovog shvaćanja. Svim aktivnostima uspjelo se unijeti duh Božića i obogatiti svakodnevni život u vrtiću. Svaki ponedjeljak djeca svih odgojnih skupina i odgojiteljice palili su svijeće na adventskom vijencu te pjevali prigodne božićne pjesme.
Ono što je djecu ipak posebno razveselilo, bio je blagdan Svetog Nikole, sveca zaštitnika djece, pomoraca, siromaha i mladih djevojaka. Tom prigodom posjetio nas je zamjenik gradonačelnika Hrvoje Andrić i darivao djecu prigodnim poklonima, a mi smo mu otpjevali i otplesali nekoliko pjesmica o Svetom Nikoli.
Dječji vrtić ”Tintilinić” 18. prosinca 2015. posjetili su ”Moto Mrazovi” u sklopu božićnog programa ”MRAZOVI 2015”, u kojemu su sudjelovali motoristi sa saonicama Djeda Mraza kao i fijaker s konjima koji je vozio paketiće namijenjene djeci.
Kako bi zaokružili sva događanja i zatvorili poglavlje posljednjeg mjeseca u godini, djeca su se strpljivo i marljivo pripremala za nastup pred roditeljima kojim su htjeli pokazati što su naučili, ali i poželjeti sretne blagdane. Tako se u našoj dvorani, održala božićna priredba u kojoj su sudjelovala djeca svih dobnih skupina te su nakon toga, zajedno s roditeljima, okitili božićno drvce.

mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Ivana u Tintiliniću

„Malen kao lakat, veseo kao ptica, hrabar kao Kraljević Marko, mudar kao knjiga, a dobar kao sunce“, šegrt Hlapić je

Pokladni tjedan u Tintiliniću

Već tradicionalno, svake godine, u našem vrtiću pripremamo se za maškare. Djeca se posebno vesele vrtiću u veljači kad je

Ivana u Tintiliniću

U mjesecu siječnju, u dječjem vrtiću „ Tintilinić“ krenuli smo s obilježavanjem 150-e godišnjice rođenja književnice Ivane Brlić Mažuranić. Za

Rujan u dječjem vrtiću Tintilinić

U našem vrtiću Tintiliniću ovaj mjesec smo obilježili važnim događajima. Proslavili smo osmi rođendan našeg vrtića, prigodno smo napravili proslavu

Čarolija prosinca kod malih Tintilinića

Prosinac je mjesec kada sve aktivnosti imaju jednu posebnu emotivnu notu, a protkane su čarobnim, estetskim doživljajem. Kroz prilagođene aktivnosti,

Rujan u “Tintiliniću”

  Ovaj mjesec najmlađe jaslice obilježila je prilagodba na novi prostor, igračke, odgojiteljice, prijatelje u skupini te na ostale sudionike

mt_gallery

Projekt ˝Zdravi zubi˝

Projekt “Zdravi zubi” započeli smo u rujnu predavanjem patronažne sestre o važnostima dentalne higijene. Djeca su u vrtić donijela svoje

mt_gallery

Prosinac u DV Tintilinić

U prosincu smo se pripremali za Božić. Provodili smo zajedničke aktvnosti u predvorju vrtića. Palili smo adventske svijeće, okitili jelku

mt_gallery

Dani kruha

U tjednu od 12. listopada do 16. listopada obilježavali smo Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Odgojiteljice su, dobrom

mt_gallery

Rujan u Tintiliniću

Mjesec rujan protekao je u prilagodbi novoupisane djece, posebno u jaslicama. Svakom je djetetu potrebno vrijeme tijekom kojeg će se

mt_gallery

Ruksak pun kulture

Ruksak (pun) kulture program je koji omogućava usvajanje i približavanje umjetnosti i kulture djeci i mladima koji žive u sredinama s

Skip to content