Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Obilježavamo rođendan Ivane Brlić Mažuranić

„Bratac Jaglenac i sestrica Rutvica“, jedna je od osam „ Priča iz davnine“, koje su Ivani priskrbile svjetsku slavu i nadimak „ hrvatski Andersen“, a nama ponos, jer je dio svojega života proživjela i svoja djela napisala u našem gradu. Povezujući svijet zbilje i svijet mašte ispričala je priču o bratskoj ljubavi, o snazi malih i nemoćnih i njihovoj pobjedi nad zlim, o beskrajnoj majčinoj ljubavi koja usmjerava djecu i nakon smrti, o pomoći slabijima i siromašnima, o poštivanju, plemenitosti, dobroti, odgovornosti…o istinskim životnim vrijednostima.
Čitajući priču, i nas je ponijela čarolija Ivaninih riječi, pa smo s malenim Jaglencem krenuli u potragu za sestricom Rutvicom, na put u neizvjesnost kroz „strašnu Kitež-planinu“, gdje smo nailazili na neočekivane prepreke mračnih i moćnih vila Zatočnica: na vučju jamu, oluju, bujicu, otrovne jagode, medvjedicu, pticu Bukača, pa na kraju i na samoga strahovitoga Zmaja Ognjenog… i ne jednom nam se učinilo da je pogibelj vrlo blizu, a on tako malen nije ih ni doživljavao kao opasne, pa se svakoj prepreci ili nasmijao jer mu je bila zabavna, ili jednostavno napravio onako kako ga je majka učila, te sretno stigao kamo je i krenuo.
Prepričana slikovnica i poticajno bajkovito okruženje potaknulo je djecu na igre u seoskoj Milojkinoj kući, na proigravanje dijelova priče, razgovore s lutkama u krugu, lutkarske improvizacije, na građenje tvrdih kneževih dvora, likovne radionice u okviru kojih su izrađivala mini zmajeve-puhalice i velikog Zmaja Ognjenog, na savladavanje prepreka kroz poligon „ Kitež planinom“, plesne improvizacije uz instrumental Dragon dance, na okupljanje u „ Ivaninoj knjižnici“ i razgledavanje knjiga i slikovnica, slaganje slova u imena likova iz priča, bojanje matematičkih bojanki…
I još neko vrijeme, na ulazu u naš vrtić, pozdravljat će nas veliki Zmaj Ognjeni, kao podsjetnik na to da se svako zlo, ma koliko bilo i veliko i strašno, može pobijediti dobrotom.

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Ivana u Tintiliniću

„Malen kao lakat, veseo kao ptica, hrabar kao Kraljević Marko, mudar kao knjiga, a dobar kao sunce“, šegrt Hlapić je

Pokladni tjedan u Tintiliniću

Već tradicionalno, svake godine, u našem vrtiću pripremamo se za maškare. Djeca se posebno vesele vrtiću u veljači kad je

Ivana u Tintiliniću

U mjesecu siječnju, u dječjem vrtiću „ Tintilinić“ krenuli smo s obilježavanjem 150-e godišnjice rođenja književnice Ivane Brlić Mažuranić. Za

Rujan u dječjem vrtiću Tintilinić

U našem vrtiću Tintiliniću ovaj mjesec smo obilježili važnim događajima. Proslavili smo osmi rođendan našeg vrtića, prigodno smo napravili proslavu

Čarolija prosinca kod malih Tintilinića

Prosinac je mjesec kada sve aktivnosti imaju jednu posebnu emotivnu notu, a protkane su čarobnim, estetskim doživljajem. Kroz prilagođene aktivnosti,

Rujan u “Tintiliniću”

  Ovaj mjesec najmlađe jaslice obilježila je prilagodba na novi prostor, igračke, odgojiteljice, prijatelje u skupini te na ostale sudionike

mt_gallery

Projekt ˝Zdravi zubi˝

Projekt “Zdravi zubi” započeli smo u rujnu predavanjem patronažne sestre o važnostima dentalne higijene. Djeca su u vrtić donijela svoje

mt_gallery

Prosinac u DV Tintilinić

U prosincu smo se pripremali za Božić. Provodili smo zajedničke aktvnosti u predvorju vrtića. Palili smo adventske svijeće, okitili jelku

mt_gallery

Dani kruha

U tjednu od 12. listopada do 16. listopada obilježavali smo Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Odgojiteljice su, dobrom

mt_gallery

Rujan u Tintiliniću

Mjesec rujan protekao je u prilagodbi novoupisane djece, posebno u jaslicama. Svakom je djetetu potrebno vrijeme tijekom kojeg će se

mt_gallery

Ruksak pun kulture

Ruksak (pun) kulture program je koji omogućava usvajanje i približavanje umjetnosti i kulture djeci i mladima koji žive u sredinama s

Uskrs u Tintiliniću

Jedna od djetetovih potreba, a i njegovih prava je aktivno sudjelovanje u događanjima u obitelji ili vrtićkoj skupini. Kroz naše

Skip to content