Poklade su i ludi su dani

mt_gallery

U dječjem vrtiću «Tintilinić» pokladni običaji trajali su od kraja siječnja, a najintenzivniji su bili u dane prije Pepelnice. To je prigoda za dijete da okolina prihvati njegovu spontanost i da pobijedi sve što ga plaši i zbunjuje te da nakratko bude netko drugi. Dijete će izborom kostima možda izraziti svoju osobnost, ispuniti svoju potrebu za kreativnim izražavanjem, maštanjem i potrebu da pokaže svoju samostalnost.
Grad Slavonski Brod u suradnji s Folklornim ansamblom Broda i Dječjim kazalištem Ivana Brlić Mažuranić, u nedjelju, 7. veljače 2016. organizirao je 20. godinu za redom tradicionalne Dječje pokladne svečanosti s povorkom djece ulicama grada na kojoj su sudjelovala djeca starije skupine u kostimima «Kuhari». Kostime smo izradili u suradnji s roditeljima i bakama djece starije skupine.
Pokladno vrijeme završilo je na pokladni utorak kada smo u našoj dvorani organizirali, za sve skupine, zabavne i vesele tjelesne aktivnosti te igre i ples pod maskama, a kuharica nas je iznenadila fritulama.mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

mt_gallery

Projekt ˝Zdravi zubi˝

Projekt “Zdravi zubi” započeli smo u rujnu predavanjem patronažne sestre o važnostima dentalne higijene. Djeca su u vrtić donijela svoje

Skip to content