Imam pravo – jesti zdravo!

mt_gallery

Naziv projekta: Imam pravo – jesti zdravo!

Jaslična skupina

Cilj projekta: Pobuditi i razvijati kod djece potrebu za konzumiranjem zdrave hrane s  više voća i povrća te ih u suradnji s roditeljima naviknuti na redovitu i pravilnu prehranu kao preduvjet zdravog rasta. Znajući da su djetetove prehrambene navike pod utjecajem okusa, dojma, kao i socijalnog konteksta u kojem se nova ili već poznata jela konzumiraju te da je prirodan element u razvoju prehrambenih navika strah od novog, krenuli smo u suradnji s roditeljima od odvikavanja od bočica i upoznavanja različite hrane. Djeca prvo trebaju upoznati svoja čula s novim jelima. Stoga smo im nastojali omogućiti da svako jelo dotaknu, poigraju se s njim, upoznaju svim čulima i to ponavljali10-tak i više puta bez pritiska, na različite načine, kako bi zavoljeli nova jela na tanjuru. Djeca su se igrala i stjecala nove spoznaje o hrani na različite, njima zanimljive načine. Organizirali smo istraživačko – spoznajne aktivnosti kako bismo upoznali različite vrste hrane i njihova svojstva. Kroz bogatstvo pisane riječi upoznali smo puno stihova, priča i slikovnica koje govore o hrani i prehrambenim navikama. Često smo za djecu pripremali kratke predstave. Osnovno nam je bilo potaknuti doživljaj ugode i zabave. Djecu su posebno veselile motoričke, glazbene i kreativne igre uz koje smo svakodnevno razvijali govorne i mentalne vještine. Kroz životno-praktične aktivnosti učili smo pravila ponašanja pri jelu, urednosti pri postavljanju stolova i serviranju hrane, gulili, sjeckali,mijesili, kuhali i pekli. Roditelji su se aktivno uključili u realizaciju projekta donoseći u vrtić svježe i sušeno voće te prikupljajući nam potrebne materijale, priče, slikovnice i sl.

mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

mt_gallery

Projekt ˝Zdravi zubi˝

Projekt “Zdravi zubi” započeli smo u rujnu predavanjem patronažne sestre o važnostima dentalne higijene. Djeca su u vrtić donijela svoje

Skip to content