Mi jedemo odgovorno: povrtnjak u vrtiću

mt_gallery

U sklopu projekta «Mi jedemo odgovorno» tražimo odgovore na mnoga pitanja, a među njima i odakle dolazi hrana. Odlučili smo u vrtiću napraviti povrtnjak kako bi djeca mogla pratiti rast biljaka i brinuti se o njima. U pripremi tla za naš povrtnjak pomogao nam je dobri susjed koji je preorao zemlju svojim traktorom. U suradnji s roditeljima, prikupili smo sjemenje i sadnice te organizirali zabavno radnu akciju na kojoj su djeca, roditelji i odgojitelji oformili povrtnjak. Djeca i dalje nadopunjuju povrtnjak novim biljkama te brinu o vrtu zalijevanjem posađenog povrća i voća. Izradili smo i kompost koji svaki dan punimo ostatcima hrane.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

Rujan u “Tintiliniću”

  Ovaj mjesec najmlađe jaslice obilježila je prilagodba na novi prostor, igračke, odgojiteljice, prijatelje u skupini te na ostale sudionike

Skip to content