Dani zahvalnosti za plodove zemlje u Tintiliniću

mt_gallery

U mjesecu listopadu obilježili smo Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje te Dan jabuka. Cilj obilježavanja Dana kruha bio je upoznati djecu s procesom izrade kruha i pekarskih proizvoda, vrstama plodova zemlje, posebno različitih sjemenki što smo ostvarili kroz različite aktivnosti kao što su istraživačke aktivnosti sjemenkama, brašnom, tijestom, radno-praktične aktivnosti izrade kolačića, vafli, pogače, purkanje kokica i slično. U realizaciji svih aktivnosti uvelike nam je pomogla i naša kuharica. Organizirali smo i zajedničke aktivnosti svih odgojnih skupina u dvorani gdje smo pjevali prigodne pjesme, pripremali kokice, imali izložbu i degustaciju sjemenki i voća, a starija skupina počastila je prijatelje kolačićima koje su ispekli. Dan jabuka obilježili smo sportsko-zabavnim igrama u dvorani: prenošenje jabuka na različite načine, prenošenje u paru, kotrljanje jabuka. Sve aktivnosti ne bi bilo moguće realizirati bez suradnje s roditeljima koji su svakodnevno donosili sjemenke, voće, povrće i ostale materijale koji su nam bili potrebni.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

mt_gallery

Projekt ˝Zdravi zubi˝

Projekt “Zdravi zubi” započeli smo u rujnu predavanjem patronažne sestre o važnostima dentalne higijene. Djeca su u vrtić donijela svoje

Skip to content