Tjelesno vježbanje u vrtiću

mt_gallery

U mjesecu travnju i svibnju, u vrtiću Tintilinić održavaju se javna predavanja studenata iz kolegija Kineziološka metodika u integriranom kurikulumu.
Tjelesna aktivnost predstavlja jedan od temeljnih uvjeta za normalan rast i razvoj djece i doprinosi razvoju antropoloških obilježja te očuvanju i unaprjeđivanju njihova zdravlja. Briga za zdravlje djece i njihov normalan tjelesni razvoj je važna zadaća odgoja djeteta rane dobi. Veoma je važno pravodobno uključiti zadovoljavajući tjelesni odgoj. Prirodne potrebe djeteta za kretanjem treba zadovoljiti, ali i njima rukovoditi. 
Dobrobiti ovih aktivnosti su višestruke: osiguravanje uvjeta za skladan cjelokupni rast i razvoj djece, poticanje međusobne suradnje među djecom, ali i usvajanje zdravog načina života i stvaranje pozitivnih navika.
mt_gallery

Print Friendly, PDF & Email

Jelovnik

mt_gallery

Projekt ˝Zdravi zubi˝

Projekt “Zdravi zubi” započeli smo u rujnu predavanjem patronažne sestre o važnostima dentalne higijene. Djeca su u vrtić donijela svoje

Skip to content